Shanghai Masters 2024: Novak Djokovic pozostaje na poziomie tournee, pokonując Flavio Cobolli i zdobywając setny tytuł

Bombaj, 9 października: Novak Djokovic kontynuował swoje wysiłki po setny tytuł na poziomie tournee, awansując do czwartej rundy po imponującym zwycięstwie 6:1, 6:2 nad Flavio Cobollim na turnieju Shanghai Masters. Mecz stanowił wyraźny kontrast w stosunku do jego poprzedniego spotkania z Amerykaninem Michaelem Michelsenem, ponieważ Djokovic dominował w ich pierwszym spotkaniu. Od początku miałem jasny plan gry, co robić, pozostać agresywnym i starać się wykorzystywać każdą krótką piłkę, aby w tym momencie przejąć inicjatywę. Stefanos Tsitsipas pokonał Alexandra Mullera i rozpoczął starcie z Daniilem Miedwiediewem podczas Masters 2024 w Szanghaju.

Najwyraźniej Kobolli był zmęczony po wczorajszym meczu (ze Stanem Wawrinką). Myślę, że dzisiaj zabolało go to fizycznie” – powiedział Djokovic w wywiadzie po meczu.

Pomimo tego, że grał już jakiś czas, Djokovic wyraził zadowolenie ze swojej kondycji i powiedział, że jest gotowy do codziennej rywalizacji tak długo, jak będzie to konieczne.

„Nie grałem w wielu meczach. Myślę, że pozytywem jest to, że jestem świeży, więc cieszę się, że mogę grać codziennie (przez) tak długo, jak potrzebuję” – powiedział.

Opóźnienie spowodowane deszczem w Szanghaju przełożyło mecz trzeciej rundy Djokovica na wtorek, ale kibice zorganizowali klasyczny występ przy światłach. Djokovic szybko odzyskał kontrolę, trafiając 11 zwycięskich partii w pierwszym secie, który trwał zaledwie 29 minut.

Gdy Kobolli serwował na początku drugiego seta, Djokovic utrzymał agresywną grę i przełamał Włocha w piątym gemie, zapewniając sobie drogę do zwycięstwa. Zwycięstwo nie tylko zwiększa jego ambicje tytułowe, ale także zwiększa jego szanse na zakwalifikowanie się do finałów ATP w Turynie, gdzie obecnie ma 220 punktów przewagi nad ósmym miejscu Andriejem Rublowem. Jannik Sinner po emocjonującym zwycięstwie nad Tomaszem Martinem Etcheverrym awansował do czwartej rundy Shanghai Masters 2024.

Kolejnym przeciwnikiem Serba w przedćwierćfinale będzie Roman Safiullin, który w niezwykłym stylu powrócił, pokonując 13. rozstawioną Frances Tiafoe. Po odbiciu się od seta i załamaniu Safiullin wygrał 5:7, 7:5, 7:6 (5), zdobywając 51 zwycięzców w trzy godziny.

(Powyższa historia ukazała się po raz pierwszy 9 października 2024 r. o godzinie 21:52 czasu wschodniego. Więcej wiadomości i aktualności na temat polityki, świata, sportu, rozrywki i stylu życia można znaleźć na naszej stronie internetowej lastly.com).