Wiadomości ze świata Indie i USA ustalają priorytety i wspierają się nawzajem w misjach wodorowych: USISPF

Waszyngton, 9 października (PTI) Wskazując na wyłonienie się Indii i Stanów Zjednoczonych jako wiodących pretendentów do światowych dostaw energii, szef czołowej amerykańskiej grupy wsparcia ds. strategii i handlu skupionej wokół Indii powiedział, że oba kraje będą traktować nawzajem priorytetowo swoje krajowe misje wodorowe. wspierać

Forum Strategiczne i Partnerstwa Stanów Zjednoczonych i Indii (USISPF) stwierdziło we wtorek, że dwie największe demokracje świata, Stany Zjednoczone i Indie, mają wyjątkową pozycję, aby przewodzić globalnej odpowiedzialności w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym poprzez innowacyjne rozwiązania w zakresie czystej energii, której kluczowym elementem jest wodór. . z okazji Dnia Wodoru.

Przeczytaj także | Australijski horror: Kobieta rzekomo zabija, rozczłonkuje i pozbywa się szczątków męża w Sydney po odkryciu tajnego romansu; został aresztowany.

„Stany Zjednoczone i Indie stały się głównymi pretendentami do globalnej transformacji energetyki. Dzięki strategicznemu partnerstwu na rzecz czystej energii byliśmy świadkami zacieśnienia współpracy w zakresie łańcuchów dostaw czystej energii, finansowania, inwestycji oraz badań i rozwoju” – powiedział Mukesh Aghi, Prezes i dyrektor generalny USISPF. Waszyngton i New Delhi podkreśliły gospodarkę wodorową i wodór jako ważne źródło energii dla globalnej dekarbonizacji, powiedział.

„Stany Zjednoczone i Indie uznały za priorytet wzajemne wspieranie krajowych misji wodorowych. Z biegiem czasu, dzięki zacieśnieniu partnerstw publiczno-prywatnych i misjach odwrotnego handlu, będziemy mogli zbudować w Indiach silną gospodarkę wodorową zapewniającą wiele możliwości zatrudnienia” – powiedział Agi.

Przeczytaj także | Organ ogólnoświatowy zawiesił członkostwo Narodowego Parku Zoologicznego w Delhi w związku z obawami o dobrostan słoni afrykańskich.

Ajay Yadav, wspólny sekretarz w Ministerstwie Energii Nowych i Odnawialnych (MNRE) powiedział, że obchody Dnia Wodoru są okazją do refleksji nad inspirującym dialogiem i innowacjami zaprezentowanymi podczas Międzynarodowej Konferencji na temat Zielonego Wodoru (ICGH 2024) w New Delhi, z udziałem USA jako partner krajowy

„Ten kamień milowy potwierdził nasze zaangażowanie w rozwój globalnego ekosystemu zielonego wodoru. Za pośrednictwem Krajowej Misji Zielonego Wodoru podejmujemy zdecydowane kroki w kierunku czystszej i bardziej ekologicznej przyszłości – pozycjonując Indie jako światowe centrum produkcji i technologii zielonego wodoru. Razem jesteśmy zmierzamy w kierunku Przyspieszamy realizację naszego celu, jakim jest redukcja emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie zrównoważonej transformacji energetycznej” – powiedział Yadav.

„Dziś, z okazji Dnia Wodoru, mam przyjemność podziękować moim kolegom za całe ich poświęcenie i przywództwo. Nadal wykonujemy znaczącą pracę, aby przyspieszyć badania, rozwój i wdrażanie technologii czystego wodoru i ogniw paliwowych i nie mogę się doczekać współpracy przy konkretnych działaniach, aby osiągnąć nasze cele” – powiedziała dr Sunita Satyapal, dyrektor Biura Technologii Wodorowych i Paliwowych Ministerstwa Energii USA.

W czerwcu 2021 r. Departament Energii Stanów Zjednoczonych oraz indyjskie Ministerstwo Energii Nowej i Odnawialnej (MNRE) wraz z Forum Partnerstwa Strategicznego USA–Indie (USISPF) powołały grupę zadaniową USA–Indie pod auspicjami USA–Indie. Strategiczne partnerstwo na rzecz czystej energii (SCEP).

Grupa robocza zrzesza ponad pięćdziesięciu czołowych graczy z przemysłu, instytucji badawczych i środowisk akademickich z obu krajów i ma na celu przyspieszenie rozwoju i wdrażania technologii czystego wodoru, koncentrując się na wkładzie sektora prywatnego w integrację najnowszych innowacji i modeli biznesowych, które wspierać rozwój czystej energii i przyspieszyć wdrażanie.

„Partnerstwo ma na celu ułatwienie współpracy między przemysłem a instytucjami badawczymi w USA i Indiach, ułatwiając wymianę wiedzy, zasobów i technologii w celu uwolnienia potencjału wodoru jako rozwiązania w zakresie czystej energii” – stwierdził USISPF.

W zeszłym miesiącu firma MNRE zorganizowała w Delhi drugą Międzynarodową Konferencję dotyczącą Zielonego Wodoru, której kluczowym partnerem był amerykański DOE – wzięło w niej udział ponad 8500 uczestników, a Grupa Robocza zorganizowała okrągły stół i dyskusję panelową z udziałem amerykańskich i indyjskich firm zajmujących się wodorem, aby omówić wyzwania i możliwości.

Przyszłe prace obejmują przyspieszenie współpracy w zakresie bezpieczeństwa, standardów i Earthshot Hydrogen Energy, aby w ciągu dekady zapewnić 1 dolara za kilogram czystego wodoru.

Laboratoria krajowe w ramach Partnerstwa na rzecz Technologii Energii Odnawialnej (RETAP) będą również odgrywać kluczową rolę we współpracy w zakresie badań, rozwoju i analiz mających na celu obniżenie kosztów wodoru i poprawę wydajności technologii, stwierdził USISPF.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)



Zrodlo