MIAA likwiduje 844 zakłady pracy w związku z prywatyzacją NAIA

Międzynarodowy Port Lotniczy Ninoy Aquino Terminal 1 INQUIRER PHOTO / NINO JESUS ​​ORBETA

MANILA – Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego w Manili (MIAA), były operator międzynarodowego portu lotniczego Ninoy Aquino (NAIA), zlikwidował we wtorek 844 stanowiska w fabrykach w związku z prywatyzacją lotniska.

Większość z nich to stanowiska osób, które dołączyły do ​​nowego kierownictwa, New NAIA Infrastructure Corp. (NNIC), które przejęło działalność 14 września.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

MIAA, obecnie organ regulacyjny, nadal czeka na zatwierdzenie przez WOŚP (GCG) proponowanej struktury organizacyjnej przez Komisję Zarządzającą.

Asystent dyrektora naczelnego Chris Bendijo powiedział, że MIAA zażądało 1463 stanowisk.

Zapytany, kiedy mogą spodziewać się odpowiedzi GCG, Bendijo odpowiedział, że nie jest w stanie tego określić.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

„Nie możemy tego ustalić, ale GCG zobowiązała się do przyspieszenia przeglądu planu restrukturyzacji MIAA” – powiedział w wywiadzie.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Bendijo dodał, że przed prywatyzacją lotniska MIAA posiadała 1984 stanowiska zatwierdzone przez Departament Budżetu i Zarządzania.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Zdaniem MIAA proponowana struktura pomogłaby usprawnić działalność i wzmocnić jej potencjał regulacyjny, zapewniając możliwość skutecznego monitorowania postępów i rozwoju NAIA.

Tymczasem w komunikacie prasowym MIAA stwierdziła, że ​​rząd z niecierpliwością czeka na plan rozwoju NNIC dla NAIA.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Partnerstwo publiczno-prywatne, jak stwierdziło, pozwoli MIAA nadal skupiać się „na pełnieniu kluczowych funkcji rządowych, zapewniając rządowi możliwość dalszej ochrony swoich interesów zarówno w kraju, jak i za granicą”.

Dyrektor generalny MIAA, Eric Ines, wezwał pozostałych pracowników do pomocy w wypełnianiu roli MIAA jako organu regulacyjnego.

„Proszę pomóżcie mi, proszę o pomoc. Dzielmy się tym, co robimy, bo nie da się tego zrobić, jeśli będzie nas tylko kilku (proszę o Wasze wsparcie i udział w realizacji naszych zadań. Nie możemy tego zrobić sami). Zatem każdy jest tak naprawdę odpowiedzialny za swoje nową rolę” – powiedziała Ines.

MIAA zakończyła we wtorek dwudniowe warsztaty z Azjatyckim Bankiem Rozwoju.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Sesje miały na celu „zaznajomienie przedstawicieli MIAA z obowiązkami i trudnościami wynikającymi z ich nowej pozycji jako organów regulacyjnych oraz ustalenie ram płynnego przejścia MIAA do nowej funkcji regulacyjnej” – stwierdzono. (PNA)



Zrodlo