CF Motril awansował na trzecie miejsce po pokonaniu Torreperogil

Trzy zwycięstwa i remis to bilans czterech drużyn Granady, które rywalizują w grupie IX III Federacji. Zwyciężyli CF Motril, Huétor Vega i Huétor Tájar; Porażkę spowodował Arenas de Armilla.

Trzeci Motril z 2 tysiącami kibiców na trybunach stadionu miejskiego Escribano Castilla pokonał Torreperogil (5-2). Do przerwy podopieczni Emilio Fajardo wyszli z wyraźną przewagą 2:0 po bramkach Antonio Lópeza i Julio Delgado. Po wznowieniu gry Migue Cobo, Iván Hujo i ponownie Antonio López podpisali „małą rączkę”. Środkowy napastnik gości Pekes strzelił dwa gole i podwyższył wynik.

Huétor Vega prowadzony przez Manuela Moreno „Rizos” wygrał 1:0 z Atlético Mancha Real i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Samotny gol Jorge Vela w końcówce pierwszej połowy oddał sprawiedliwość temu, co widzieliśmy na trawie miejskiego centrum sportowego Las Viñas. Ze swojej strony Huétor Tájar z Julio Catalá odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i jest piąty. Środkowy obrońca Josema po rzucie rożnym w dziesiątej minucie strzelił jedynego gola dla swojej drużyny i dzięki zwycięstwu nad drużyną Malagi z El Palo.

Ostatecznie na stadionie Miguela Prieto Arenas de Armilla przegrała 1:3 z potężnym Realem Jaén. Moleón wyprzedził podopiecznych Frana Maldonado, choć Óscar Lozano z Motrila po bezpośrednim rzucie wolnym wyrównał wynik. W 36. minucie armilleros pozostali w tyle po wyrzuceniu Juana Carlosa. W drugiej połowie gorsza była zauważalna i Jaén po bramkach Agusa Alonso i Adri Paza narzucił swoje prawo.