Obrona Colts wygląda na załamaną po stracie, która zniweczyła bohaterskie wysiłki Joe Flacco i Aleca Pierce’a

JACKSONVILLE, Floryda — Obrona Indianapolis Colts miała problemy przez cały dzień, ale jedna interwencja w ważnym momencie mogła naprawić wszystkie błędy.

W niedzielnym meczu z Jacksonville Jaguars, w którym wynik 34:34 wynosił 34:34, a do czwartej kwarty pozostało 2:40, Colts wykorzystali wszystkie swoje przerwy na żądanie i całą dynamikę. A Podanie po przyziemieniu na dystansie 65 jardów od rozgrywającego Colts, Joe Flacco, po skrzydłowego Aleca Pierce’a, który właśnie zszokował Jaguary i postawił na szali ich niepokonanych rywali z AFC South.

Obrona musiała tylko wylądować na sianokosie. Zatrzymaj się i oddaj piłkę z powrotem w ręce Flacco, a Colts mogą opuścić Jacksonville z rzadkimi osiągnięciami: zwycięstwem w hrabstwie Duval i passą trzech zwycięstw z rzędu.

Ale nie mogli tego zrobić. Prawdę mówiąc, nie mogli nawet zmusić trzeciego, dopóki nie było za późno. QB Trevor Lawrence poprowadził Jaguary prosto na boisko: zysk 9 jardów, zysk 5 jardów, zysk 11 jardów, zysk 14 jardów i zanim się zorientowałeś, Jacksonville był na pozycji z gry. Po trzech runach, które zmusiły Colts do przepalenia przerw na żądanie, kopiący Cam Little na 17 sekund przed końcem strzelił z gry z odległości 49 jardów, co zapewniło Jacksonville zwycięstwo 37-34.

Bolesna porażka Coltsów była dziesiątą porażką wyjazdową z rzędu z Jaguarami. Ale poza przedłużaniem się klątwy hrabstwa Duval, niedzielna porażka oznaczała coś bardziej niepokojącego: obrona Indianapolis została złamana.

„Wiemy, że jesteśmy lepsi niż występ, który zaprezentowaliśmy (w niedzielę) na wszystkich trzech poziomach” – powiedział liniowy obrońca Colts, Zaire Franklin.

Ale czy oni są? Naprawdę?

Colts właśnie oddali 37 punktów Jaguarom, którzy w tym sezonie nie zdobyli więcej niż 20 punktów. Indianapolis straciło także łącznie 497 jardów i 8,7 jarda na mecz, co stanowi najwyższą liczbę jardów na grę Jags od 1998 roku. W tym samym roku Peyton Manning miał swój debiutancki sezon w Colts.

W niedzielę Jacksonville zdobyło bramkę w 7 z 12 posiadań, w tym w trzech przyłożeniach i jednym golu z gry w ostatnich pięciu posiadaniach. Jaguary strzeliły gola zarówno z długich podjazdów, jak i w mgnieniu oka, odblokowując w niedzielę trzy zagrania na ponad 60 jardów: podanie Lawrence’a z 85 jardów do debiutanta skrzydłowego Briana Thomasa Jr. w drugiej kwarcie, które wydawało się być wynikiem reportaż z udziałem zabezpieczającego Colts Nicka Crossa i obrońcy Dallisa Flowersa; podanie na odległość 61 jardów od Lawrence’a do Christiana Kirka na początku czwartej kwarty, które zapewniło kolejne przyłożenie; oraz przyłożenie z 65 jardów przez Tanka Bigsby’ego na nieco ponad pięć minut przed końcem meczu.

Podczas biegu Bigsby’ego, który był najdłuższym w jego karierze i zapewnił Jacksonville prowadzenie 34-20, przebiegł tuż obok rozciągniętych ramion Crossa, defensywnego obrońcy Laiatu Latu, liniowego obrońcy EJ Speeda i Franklina, po czym przebiegł przez ramiona bezpieczeństwa nurkowego Juliana Blackmon, w drodze do strefy końcowej.

„(Nasze) wślizgi były okropne (w niedzielę)” – powiedział Franklin. „Sprawiliśmy, że ten chłopiec (Bigsby) wyglądał jak ktoś, kim niekoniecznie wierzę, że jest, ale rzeczywiście (to) było”.

I o to właśnie chodzi. Obrona Colts, która weszła do Sunday Night Football, zajęła 31. miejsce w lidze NFL pod względem odsetka ataków przeciwników zakończonych puntami (23,6%, średnia w lidze to 35,5%) i 32. pod względem wymuszania trzech autów (18,2%, średnia w lidze to 32,4). %) i 32. miejsce pod względem jardów zdobytych na przejazd (37,7, średnia w lidze to 30) – wydaje się, że co tydzień pozwala na historyczne i najlepsze w karierze występy.

Bigsby nigdy nie zanotował biegu na 100 jardów w swoich pierwszych 21 konkursach NFL. W niedzielę eksplodował na odległość 101 jardów w zaledwie 13 próbach. Lawrence stracił dziewięć startów z rzędu, nie rzucając w żadnym z tych meczów na odległość co najmniej 300 jardów; w pierwszych trzech startach w tym roku nie rzucił nawet na odległość co najmniej 180 jardów. W niedzielę zawodnik nr 1 roku 2021 wykonał 28 z 34 podań, co dało mu rekord w karierze na odległość 371 jardów przeciwko Colts i, z wyjątkiem nierozważnego podania w trzeciej kwarcie, które doprowadziło do przechwycenia przez Crossa, ogólnie spisał się znakomicie. dzień.

Jest jeden ważny powód: prawie nigdy nie znajdował się pod presją. Indianapolis nie zwolniło Lawrence’a. Tak naprawdę Colts nigdy go nawet nie uderzyli. Według TruMedia wywierali na niego presję raz na 34 porzucenia.

„Trzeba wywierać presję na rozgrywającym. Wiemy o tym” – powiedział główny trener Colts Shane Steichen. „Mam pełną wiarę, że uda nam się to zrobić w przyszłości”.

Ale czy Steichen nadal powinien mieć w drużynie koordynatora obrony Gusa Bradleya? W tym sezonie nie zrobili zbyt wiele, aby zapewnić sobie tę „wiarę”, chociaż Steichen upierał się, że jego zespół ma zawodników, którzy mogą się odbić.

Być może w pewnym momencie była to prawda, ale teraz może już nie. Colts są zbyt rozwaleni. Rozpoczynający grę w defensywie Kwity Paye (quad) i rozpoczynający defensywę DeForest Buckner (skręcenie prawej górnej kostki) zostali w niedzielę odsunięci na bok i opuścili wiele meczów w tym roku. W niedzielę Colts brakowało także początkowych narożników Kenny’ego Moore’a II (biodro) i JuJu Brentsa (MCL), a także rozpoczynającego defensywę Tyquana Lewisa (łokieć).

Nie jest to jednak usprawiedliwienie dla ich słabego występu. Jasne, że to miało swój wpływ, ale wiele drużyn w całej lidze NFL zmaga się z poważnymi kontuzjami i w niedzielę prezentuje lepszy produkt na boisku.

Zastanów się także, czego dokonało przestępstwo Coltsów.

Na początku niedzielnych zawodów Indy przegrał z trzema ofensywnymi starterami – QB Anthonym Richardsonem (prawy skośny), biegaczem Jonathanem Taylorem (skręcenie prawej kostki) i środkowym Ryanem Kellym (szyja) – a w trzeciej przegrał prawego obrońcę Willa Friesa (prawa piszczel). kwartał. Jednak atak, prowadzony przez Flacco, wciąż znalazł sposób na zdobycie 24 punktów w czwartej kwarcie, aby zebrać siły i zremisować.

Choć był to mężny atak, obrona zepsuła zabawę. Ale to nie znaczy, że należy go ignorować.

Flacco poprawił sytuację po ataku Colts, który przez większą część meczu tracił skuteczność Podanie niszczyciela czołgów z 18 jardów do Mo Alie-Coxa zaledwie sześć sekund do ostatniej klatki, po czym trzykrotnie połączył się z Pierce’em na 134 jardy, co oznaczało trzeci mecz na 100 jardów w karierze Pierce’a.

Pierwsze dwa przyjęcia Pierce’a, set z 24 jardów i 46 jardów Trey Sermon gotowy na bieg po przyziemieniu na dystansie 1 jarda co zmniejszyło przewagę Jaguarów do zaledwie siedmiu punktów. Następnie Flacco ponownie odnalazł Pierce’a podczas ataku na 65 jardów, który zakończył mecz na niecałe trzy minuty przed końcem.

„Myślę, że to świetny zawodnik” – Flacco powiedział o Pierce’u. „Więc właściwie czułem się źle i mówiłem: «Człowieku, musimy go zaangażować w tę grę. … Jak możemy to zrobić? A potem bum, fenomenalnie łapie piłkę z boku i wszystko zaczyna się toczyć. Zatem należą mu się wielkie podziękowania za to, że w pewnym sensie trzymał głowę w grze”.

Flacco trafił 33 z 44, podając na 359 jardów i trzy przyłożenia, ale wszystko to poszło na marne. 39-latek powiedział, że w niedzielnym pojedynku „chce się mieć piłkę na końcu”, co w jego uprzejmy sposób przyznał, że nie można ufać jego obronie.

Franklin zgodził się z tym w przeważnie cichej szatni, która wciąż zastanawiała się, jak przełknąć kolejną żenującą porażkę w hrabstwie Duval.

Biuletyn Miasta Scoop

Bezpłatne, codzienne aktualizacje NFL bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Zapisać sięKup biuletyn Scoop City

„Joe wykonał niezwykłą robotę, utrzymując nas w tym miejscu. … AP, stary, nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o nim i pracy, jaką wykonuje w tym sezonie” – powiedział Franklin. „Obrona, musimy wykonać swoją część. Nie robimy, co do nas należy (niedziela). Taki jest morał z tej historii.”

(Zdjęcie Tanka Bigsby’ego: Mike Carlson / Getty Images)