Ławka Raiders Gardner Minshew za Aidana O’Connella w trzeciej kwarcie meczu z Broncos

Aktualizacje na żywo z piątego tygodnia NFL: wyniki, najważniejsze momenty, analizy, obserwacje i nie tylko

Las Vegas Raiders przesunęli rozgrywającego Gardnera Minshewa na korzyść Aidana O’Connella na nieco ponad kwadrans przed końcem niedzielnego meczu z Denver Broncos.

Minshew wykonał 12 z 17 podań na 137 jardów i jedno przyłożenie, ale miał też dwa przechwyty i kilka brzydkich worków. Podczas swojej ostatniej jazdy Minshew pokonał odbierającego Tre Tuckera i został wyeliminowany przez narożnika Broncos, Rileya Mossa. Trener Raiders Antonio Pierce zdecydował, że widział wystarczająco dużo i umieścił O’Connella.

Po zastąpieniu Minshew O’Connell trafił 1 z 3 na cztery jardy i przechwycił po dwóch podaniach. Narożnik Broncos, Pat Surtain II, odbił podanie przeznaczone do atakującego Brocka Bowersa i wybił go w czwartej kwarcie.

To już drugi występ O’Connella w tym sezonie. Gdy pojedynek wymknął się spod kontroli po porażce z Carolina Panthers w trzecim tygodniu, rozegrał ostatnią serię ofensywną Raiders. Poprowadził jazdę po przyziemieniu, ale Raiders wrócili do Minshew w kolejnych dwóch meczach.

W zeszłym sezonie Pierce, ówczesny tymczasowy główny trener, w połowie sezonu przeniósł się do O’Connella, umieszczając debiutującego rozgrywającego na pozycji startera, przed Jimmym Garoppolo. Raiders osiągnęli bilans 5-5 pod wodzą O’Connella po rozpoczęciu sezonu 3-5. Las Vegas zanotowało dwa występy z największą liczbą punktów pod wodzą debiutującego rozgrywającego z Purdue, w tym zwycięstwo 30-6 nad Giants w jego pierwszym rozpoczęciu kariery oraz zwycięstwo 63-21 nad Los Angeles Chargers.

(Zdjęcie: Steve Marcus / Getty Images)