Kai Havertz z Arsenalu wypada z kadry Niemiec z powodu problemów z kolanem

Napastnik Arsenalu Kai Havertz został wykluczony z październikowych meczów Ligi Narodów Niemiec z powodu problemów z kolanem.

25-latek nie pojawi się w kadrze Niemiec na dwa mecze z Bośnią i Hercegowiną oraz Holandią, bez podania terminu jego powrotu.

Julien Nagelsmann powołał na miejsce Havertza napastnika Mainz Jonathana Burkardta.

Havertz rozegrał pełne 90 minut i strzelił gola podczas sobotniego zwycięstwa Arsenalu nad Southampton 3:1. To był jego szósty gol w 10 występach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, a Mikel Arteta stwierdził przed meczem, że reprezentant Niemiec ma „cechy i ambicje”, aby zostać napastnikiem z ponad 20 bramkami.

Arsenal borykał się w tym sezonie z wieloma problemami z kontuzjami, a Martin Odegaard, Ben White, Jurrien Timber i Oleksandr Zinchenko odpadli z sobotniego zwycięstwa w Premier League.

Letni nabytek Mikel Merino powrócił do gry w pierwszym składzie w ostatnich tygodniach po kontuzji barku podczas swojej pierwszej sesji treningowej w klubie.

Havertz był napastnikiem pierwszego wyboru Niemiec na Euro 2024, rozegrał wszystkie pięć meczów turnieju i strzelił dwa gole, a jego kraj dotarł do ćwierćfinału.

Po październikowej przerwie międzynarodowej Arsenal zmierzy się 19 października z Bournemouth w Premier League. Rozpoczyna to serię siedmiu meczów w ciągu trzech tygodni, która obejmuje także wizytę liderów Premier League, Liverpoolu, wyjazd do Interu Mediolan w Lidze Mistrzów oraz wyjazdowy mecz mecz w Chelsea.

Havertz musi być najmniejszą „fałszywą” dziewiątką w okolicy – ​​prowadzenie linii to jego najlepsza pozycja