Alabama nr 1 dogania Vanderbilta w przerwie: Commodores wykorzystuje błędy Tide

NASHVILLE, Tennessee — Kalen DeBoer zanotował w zeszłym tygodniu największe zwycięstwo w swojej krótkiej karierze w Alabamie przeciwko Gruzji. Wyzwanie w tym tygodniu — utrzymanie połączenia swojego zespołu z przysłowiową „grą w pułapkę” w Vanderbilt. Aby ostrzec graczy o atmosferze, na całym obiekcie piłkarskim ustawiono pułapki na szczury: na stadionie FirstBank w Nashville, gdzie około 28 000 kibiców oglądało mecz Alabama-Vanderbilt ze względu na budowę najmniejszej widowni non-COVID na mecz konferencyjny w Alabamie od 1963 r.

Ale Alabama padła ofiarą powolnego startu. Vanderbilt w czterech spotkaniach zdobył 13 punktów przeciwko zespołom z Alabamy prowadzonym przez Nicka Sabana. Tylko w sobotę w pierwszej połowie zdobył 23 punkty.

Przyłożenie Jama Millera w końcówce meczu zmniejszyło deficyt Tide do jednocyfrowego poziomu przed przerwą, ale prowadzenie Vanderbilta 23-14 do przerwy to jeden z najbardziej zaskakujących wyników na początku sezonu.

Błędy w pierwszej połowie

Rozgrywający Vanderbilt Diego Pavia zakończył pierwszą kwartę wynikiem 4 na 4 na 56 jardów, podczas gdy Vanderbilt był przy piłce przez ponad 10 minut i wykorzystał trzy z czterech prób po trzeciej próbie.

Biuletyn Pulsu

Bezpłatne, codzienne aktualizacje sportowe bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Zapisać sięKup Biuletyn Pulsu

Alabama przegrywała 7:0 po zdobyciu przyłożenia przez Commodores. Po pierwszym posiadaniu drużyny Tide podanie po podaniu zakończyło się wyborem szóstki, a deficyt Alabamy wzrósł do 13-0.

W drugiej kwarcie rzuty karne zmniejszyły szansę Alabamy na dynamikę. Prowadziła 13-7, Alabama wykonała punt na 47-jardowej linii Vanderbilta, ale rzut karny obu zawodników z numerem 2 (Zabien Brown i Ryan Williams) na boisku od razu dał Vanderbiltowi pierwszą próbę. Podczas tej samej jazdy maska ​​na twarzy i brutalne potrącenie przechodnia dały Vanderbiltowi jeszcze dwa upadki w drodze do przyłożenia i zwiększył prowadzenie do 20-7 na 9:32 przed końcem drugiej kwarty. Alabama prawie zmarnowała wynik, który nastąpił po rozpoczęciu, ale decyzja o fumble została unieważniona, zapobiegając katastrofie.

Alabama zakończyła mecz trzema karami za 33 kosztowne jardy. Jest to kontynuacja niepokojącego trendu, gdyż w sobotę drużyna Tide zajęła 96. miejsce w kraju pod względem łącznej liczby rzutów karnych i 104. pod względem liczby jardów karnych.

Pomimo niemal równej przewagi w łącznej liczbie jardów (Vanderbilt 186, Alabama 159), Commodores kontrolowali grę, wykorzystując trzecie upadki – 7 z 10 w pierwszej połowie. W rezultacie przewaga w czasie posiadania piłki wynosiła 21:28 do 8:32.

Przyłożenie Millera i zatrzymanie przez Vanderbilta kolejnych punktów przez Alabamę nadało pewne tempo przed przerwą, ale Alabama będzie potrzebować być może najlepszej drugiej połowy sezonu, aby uniknąć historycznego niepokoju. Vanderbilt nigdy nie pokonał drużyny z pierwszej piątki AP.

(Zdjęcie Kalena DeBoera: Jeff Hanisch / Imagn Images)