Obrońca Realu Madryt Dani Carvajal doznał podejrzenia poważnej kontuzji kolana

Carlo Ancelotti powiedział, że obrońca Realu Madryt Dani Carvajal prawdopodobnie doznał poważnej kontuzji kolana po tym, jak został zdjęty z boiska na noszach podczas sobotniego zwycięstwa nad Villarreal w La Liga.

32-letni prawy obrońca doznał kontuzji po tym, jak jego noga zderzyła się z Yeremym Pino z Villarreal, gdy ten przeciągał się, próbując wybić odbijającą się piłkę w doliczonym czasie gry w drugiej połowie.

Carvajal natychmiast był wyraźnie zmartwiony, a jego koledzy z drużyny natychmiast wezwali go, aby otrzymał pomoc medyczną. Został poddany leczeniu na boisku, zanim opuścił boisko na noszach.

Dziś wieczorem (w sobotę) przejdzie badania, a Ancelotti za kontuzję obwinia napięty harmonogram meczów.

„Sprawa (i jego) kolana jest dość poważna” – powiedział Ancelotti. „Muszą to ocenić w ciągu najbliższych kilku godzin. Szatnia jest smutna i zmartwiona. To zasługa kalendarza. I przydarzyło się to bardzo ważnemu dla nas zawodnikowi.

Kontynuował: „Jest dla nas podstawowym graczem ze względu na swoje doświadczenie, profesjonalizm…. Poczekamy, rozmawiałem z nim trochę i jest oczywiście smutny i rozczarowany. Nie ma wiele do zrobienia.

Vinicius Junior również zostanie oceniony w niedzielę po kontuzji spowodowanej kontuzją w drugiej połowie sobotniego zwycięstwa.

Madryt zmagał się w tym sezonie z wieloma problemami z kontuzjami, a Brahim Diaz i Thibaut Courtois odsunęli się na bok, a Kylian Mbappe, Jude Bellingham, Aurelien Tchouameni, Dani Ceballos i Eduardo Camavinga mieli przerwy w trakcie sezonu. Przed rozpoczęciem w zeszłym miesiącu nowo rozszerzonego formatu Ligi Mistrzów Ancelotti nazwał kalendarz „zbyt wymagającym”.

Carvajal wystąpił w tym sezonie 11 razy we wszystkich rozgrywkach, zdobywając jednego gola i jedną asystę oraz będąc kapitanem drużyny pod nieobecność Luki Modricia.

W zeszłym sezonie rozegrał 41 występów we wszystkich rozgrywkach, podczas których Madryt wygrał La Liga i Ligę Mistrzów, a następnie wystąpił pięciokrotnie podczas zwycięskiej dla Hiszpanii kampanii na Euro 2024.

Carvajal znalazł się także w kadrze Hiszpanii na październikowe mecze Ligi Narodów z Danią i Serbią.

Madryt wygrał 2:0 z Villarreal po golach Federico Valverde i Viniciusa Juniora w obu połowach.

Podopieczni Ancelottiego powrócą do gry przeciwko Celcie Vigo 19 października.

(Oscar Del Pozo/AFP za pośrednictwem Getty Images)