UD Las Palmas nie może zremisować z Celtą przy dwóch zawodnikach mniej na boisku (0-1)

Gra skomplikowała się w pierwszej połowie, gdy Borja Iglesias strzelił samotnego gola w akcji podobnej do tej bezpośrednio wcześniej, a Celta zdołała strzelić gola w akcji unieważnionej przez Var z powodu nielegalnej pozycji samego Borji Iglesiasa.

Do meczu można było podejść z lepszymi perspektywami w ciągu ostatniej półgodziny, kiedy Celta straciła dwóch zawodników (Moribę i Aspasa) z powodu wykluczeń. Jednak gol, który dałby przynajmniej punkt na wyspie, nie padł.

Pierwszą nowością, nie bez znaczenia, była nieobecność w składzie kapitana Kiriana Rodrígueza, związana z dyskomfortem, jakiego doznał w ciągu tygodnia, a który miał związek z ostatnim meczem w Villarreal.

Pierwsze dwadzieścia minut meczu było kopią poprzednich meczów, w których UD dźwigał ciężar meczu, kontrolę nad piłką i szanse. Rzecz w tym, że brak sukcesów w ataku powtarzał się także w najlepszych momentach, a błędy w kryciu w momentach, gdy rywal był już blisko własnej bramki.

W 5. i 7. minucie popołudnia Portugalczycy Essugo i Fabio Silva wykończyli dwie pierwsze okazje. Pomocnik jako pierwszy oddał strzał po mocnym osobistym zagraniu ze środka pola. A później jego rodak Silva uciekł w pole karne po precyzyjnym podaniu Januzaja. W obu przypadkach bramkarz Guaita swoimi interwencjami przerywał żółte próby.

Mimo wszystko Las Palmas nie znalazło swojego miejsca w meczu. Celta wykorzystała to i jako pierwsza wpadła do siatki Dinko Horkasa. Jednak gol Swedberga zdobyty w 16. minucie został unieważniony przez sędziego i salę VAR, gdy zauważyli nieregularną pozycję wyjściową Borji Iglesiasa, który jako pierwszy zakończył grę.

Wynik 0:1 trwał jeszcze 11 minut. Wcześniej Fabio Silva ponownie pogalopował w pole karne i oddał piłkę, która nie znalazła wykończenia. Jednak w 27. minucie Borja Iglesias strzelił pierwszego gola dla Vigo, po prostu odbijając dośrodkowanie swojego kolegi z drużyny Minguezy.

Przewaga Celty była ciosem w plany miejscowej drużyny. W akcjach indywidualnych podopieczni Luisa Carrióna starali się odpowiedzieć. Javi Muñoz ponownie spróbował w 40. minucie, a strzał ponownie kontrolował bramkarz gości.

UD La Palmas dobrze rozpoczęło drugą połowę, szukając gola, który wyrówna wynik, ale z tym samym niepowodzeniem, które już było niepokojące. Sytuacja żółtych poprawiła się, gdy w ciągu kilku minut w drużynie celtyckiej pozostało 9 zawodników z powodu wyrzucenia z boiska odpowiednio Aleixa Moriby i Iago Aspasa na pół godziny przed końcem meczu.

Od tego momentu, gdy UD Las Palmas miał pokonać Celtę, absolutna niezdolność żółtej drużyny do remisu była więcej niż niepokojąca. Celta skutecznie zabezpieczyła dochody, pomimo oblężenia, jakim została poddana. Najlepsze szanse na boisku mieli Moleiro i Jaime Mata. Teneryfa strzelił obok bramki w 88. minucie, a napastnik trafił w słupek w 90. minucie, ale piłka też nie chciała pomóc.

W finale żółta drużyna doznaje drugiej porażki u siebie w postaci porażki i kontynuuje grę bez zwycięstwa po dziewięciu rozegranych dniach z rzędu, dzierżąc wątpliwy zaszczyt zamknięcia tabeli kwalifikacyjnej już pięć punktów od strefy zbawienia.

KARTA TECHNICZNA:

Składy:

Las Palmas: Horkas, Viti, Juanma Herzog, Alex Suárez (Campaña, 74), Alex Muñoz (Benito, 57), Essugo, Javi Muñoz (Manu Fuster, 57), Moleiro, Januzaj, Fabio Silva (Jaime Mata, 66) i Oli McBurnie (Marc Cardona, 66).

Celta: Guaita, Manquillo (Javi Rodríguez, 60), Starfelt, Marcos Alonso, Mingueza (Carlos Domínguez, 90), Hugo Álvarez (Franco Cervi, 78), Beltrán, Moriba, Swedberg (Durán, 60), Iago Aspas i Borja Iglesias (Douvikas, 60).

Gol: 0-1, m. 27. Dośrodkowanie Minguezy w samo serce pola karnego, które tylko Borja Iglesias musi odbić i pokonać bramkarza Horkasa.

Sędziował: Adrián Cordero Vega (Kantabria). Pokazał żółte kartki Fabio Silvie, Jaime Mata, Campaña (Las Palmas), Beltránowi, Minguezie, Douvikasowi i Manquillo (Celta). Czerwone kartki za podwójne ostrzeżenie dla Moriby (53. minuta) i Aspasa (55. minuta).

Szczegóły: Mecz dziewiątego dnia mistrzostw First Division League rozgrywany na stadionie Gran Canaria (21 482 widzów). Alex Suárez był kapitanem drużyny UD Las Palmas pod nieobecność Kiriana Rodrígueza ze względu na dyskomfort mięśni.