Obserwacje Sabres: Powolny start, powolna górna linia i znajoma porażka z Devils

PRAGA — Zespół Buffalo Sabres rozpoczął sezon pełen optymizmu przeciwko New Jersey Devils. Nowa trenerka Lindy Ruff zachwycała się energią zespołu na treningach, a gracze z wpisowym pokazali, że chcą nowych systemów i punktów trenerskich. Sabres również przebywały w Europie przez dziewięć pełnych dni przed spadkiem krążków, więc miały mnóstwo powodów, aby być gotowymi na rozpoczęcie meczu.

Zeszły sezon Sabres zakończyli z różnicą minus 30 bramek w pierwszej kwarcie, a to był problem, którego nigdy nie rozpracowali. Rozpoczęli sezon od straty 2:0 po jednej kwarcie.

„Chciałbym znać na to odpowiedź” – powiedział środkowy Dylan Cozens zapytany o powolny start Buffalo. „Wyszli szybciej od nas i nie mieliśmy na to od razu odpowiedzi. W dwóch drugich tercjach znaleźliśmy siły i ruszyliśmy, ale musimy być gotowi, aby wyjść od razu po stracie krążka. Musimy być lepsi.”

Ruff powiedział, że według niego niektórzy gracze Sabres mają nerwy, które powodują słabe zarządzanie krążkiem. Mogło tak być w przypadku pierwszego gola w meczu, kiedy strata Mattiasa Samuelssona doprowadziła do łatwego gola Stefana Noesena. Następnie Sabres doznały złego przełamania w dalszej części meczu, kiedy strzał Johnathana Kovacevica odbił się od deski zawodnika Buffalo i pokonał Ukko-Pekkę Luukkonena.

Od tego momentu Diabły nie miały większych problemów z rozstrzygnięciem meczu. Jacob Markstrom fenomenalnie obronił piłkę pod koniec pierwszej tercji, rozkładając się, by obronić kijem Nicolasa Aube-Kubela. Buffalo mogło zmniejszyć swój deficyt do 2:1 po bramce w tym miejscu, ale okazała się interwencja, która pomogła Markstromowi nabrać formy. Zatrzymał 30 z 31 strzałów i nigdy nie dał Sabres szansy na powrót do gry.

W grze w przewadze Sabres osiągnęli wynik 0 na 4, spartaczyli wiele wejść do strefy i nie trafili do siatki przy kilku świetnych okazjach do zdobycia gola. Nadal kończyli mecz ze znaczną przewagą w próbach strzałów, szansach na zdobycie gola i sytuacjach stwarzających duże ryzyko, ale brakowało skuteczności w przypadku tych sytuacji.

„Myślałem, że byli o krok szybsi w straceniu krążków i na początku wygrali więcej 50-50 bitew” – powiedział Ruff. „I myślałem, że to była różnica w grze. W ten sposób szybko zaczynasz i trochę deptasz po piętach, ale pomyślałem, że później w pierwszej pierwszej rundzie straciliśmy kilka dobrych występów, aby wrócić do gry i nie zagraliśmy na wystarczająco wysokim poziomie.

Sabres nie mają zbyt wiele czasu na zastanawianie się nad tym meczem. W sobotę o 16:00 czasu lokalnego ponownie zagrają z Devils i będą starali się uniknąć powrotu do Buffalo 0:2.

„Do rozegrania jest jeszcze 81 meczów” – powiedział Cozens. „Nie możemy się nad tym rozwodzić”.

Szybkie trafienia

1. Rażącym problemem Sabres w tym meczu był sposób gry górnej linii. JJ Peterka, Tage Thompson i Alex Tuch byli na lodzie i strzelili dwa gole, ale nie strzelili żadnego gola. Według Natural Stat Trick, Devils zdobyli 71 procent oczekiwanych bramek, gdy na boisku znajdował się remis pięć na pięciu. Peterka miał osiem prób strzałów, ale tylko dwie trafiły do ​​siatki, natomiast Thompson miał siedem prób strzałów i tylko trzy trafiły do ​​siatki. Tego lata Buffalo dodało głębi grupie napastników, ale najlepsi gracze nadal będą musieli dźwigać ciężar zdobywania punktów. To nie wydarzyło się w piątek.

2. Nicolas Aube-Kubel opuścił boisko w drugiej kwarcie. Po meczu wychodził z szatni Sabres z ortezą na lewej nodze. Ruff powiedział, że jest mało prawdopodobne, że zagra w sobotę, kiedy Sabres rozegrają swój drugi mecz Global Series przeciwko Devils. Aube-Kubel rozpoczął mecz z Samem Laffertym i Beckiem Malenstynem, ale zagrał tylko 5:45, po czym opuścił boisko z powodu kontuzji. Peyton Krebs jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem do zastąpienia Aube-Kubela na czwartej linii, ponieważ wymagałoby to tylko jednej zmiany w liniach. Ruff mógłby także umieścić w składzie Jiříego Kulicha i wypchnąć Jordana Greenwaya na czwartą linię, jeśli ten będzie szukał iskry strzeleckiej.

3. Według Natural Stat Trick Cozens miał obiecujący początek sezonu z siedmioma celnymi strzałami do siatki, siedmioma indywidualnymi szansami na zdobycie gola i dwiema stwarzającymi ryzyko okazjami. Na początku meczu, gdy Sabres były powolne, Cozens prowadził grę. To on pobudził drugą jednostkę Sabres do gry w przewadze trzema strzałami, podczas gdy pierwsza jednostka oddała tylko jeden strzał w siatkę. Ta gra była zachęcającym początkiem dla Cozensa. On, Zach Benson i Jack Quinn nie byli na lodzie, aby zdobyć bramkę w meczu pięć na pięciu.

4. Devon Levi prawdopodobnie zadebiutuje w sezonie w sobotę. Po nierównym występie Luukkonena Levi ma szansę wywrzeć dobre wrażenie na Ruffie już na początku. Luukkonen obronił tylko 18 na 21 strzałów, mimo że Sabres ograniczyły Diabły do ​​dwóch groźnych szans.

(Zdjęcie: Ben Ludeman / NHLI za pośrednictwem Getty Images)