Trio Aston Villi, Amadou Onana, Jacob Ramsey i Leon Bailey, mają wątpliwości co do kontuzji Manchesteru United

Unai Emery twierdzi, że trio pomocników Jacob Ramsey, Amadou Onana i Leon Bailey ma wątpliwości co do kontuzji podczas niedzielnego meczu Aston Villi w Premier League z Manchesterem United.

Villa gospodarzem United cztery dni po tym, jak zdenerwowała ośmiokrotnego zdobywcę Pucharu Europy, Bayern Monachium, w Lidze Mistrzów.

Ramsey został zmuszony do gry w 27. minucie środowego zwycięstwa 1:0, a zastąpił go Bailey, którego w 15. minucie drugiej połowy zmuszono do zmiany z powodu problemu.

„Obydwa są teraz wątpliwe” – powiedział w piątek Emery. „Nie wiem, czy będą dostępne w niedzielę. Jutro (sobota) będziemy trenować. Ale są tak, bardzo ciasne.

„Jeśli będą dostępni w niedzielę, nie będą w 100% sprawni.

„Ale będziemy potrzebować każdego gracza. Jutro będziemy trenować i to zależy od tego, jak oni się czują. W tej chwili, dzisiaj są wątpliwości.”

Onana, który dołączył do klubu z Evertonu latem, również w środku tygodnia kulał, a teraz czeka go późny test sprawnościowy, który ma ocenić jego dostępność na niedzielę.

„Wątpliwe jest, czy będzie dostępny”, powiedział Emery, który również pozostaje bez kapitana Johna McGinna ze względu na problemy ze ścięgnem podkolanowym.

„Nie odniósł naprawdę poważnej kontuzji, ale grając mecze w tygodniu i w weekendy, musimy podjąć decyzję klinicznie, zanim przystąpimy do następnego meczu”.

Zespół Emery’ego zajmuje piąte miejsce w tabeli Premier League po zdobyciu 13 punktów w pierwszych sześciu meczach.

(Christian Kaspar-Bartke – UEFA/UEFA za pośrednictwem Getty Images)