Wielkie premiery weekendu: „Joker; „Foliè a Deux” i inne kinowe niespodzianki

Ten weekend obfituje w premiery, które nie tylko obiecują rozrywkę, ale także ryzykowne propozycje i skomplikowaną narrację.

Zaczynamy od „Żartowniś; Folie a Deux”, kontynuacja kultowego „Jokera”, w którym po raz kolejny występuje Joaquin Phoenix, w towarzystwie Lady Gagi. Film, który miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji, zebrał całkiem pozytywne recenzje, szczególnie za swobodę twórczą i błyskotliwą sceny muzyczne Choć niektórzy zwracają uwagę, że fabuła może nie jest tak mocna jak jej poprzedniczka, połączenie Phoenixa i Gagi zapewnia intrygujące przeżycie.

Przychodzi do nas ze Stanów Zjednoczonych”Białe Skrzydła”, poruszający dramat, w którym Helen Mirren i Gillian Anderson opowiadają nam historię wspomnień i blizn. Babcia stara się poprowadzić wnuka, opowiadając mu o swoich przeżyciach podczas okupacji hitlerowskiej, historię, która bada ból pokoleń naznaczonych wojną .

W zupełnie innym tonie”Kiedyś to była zabawa“, kanadyjska czarna komedia, ciesząca się świetnymi recenzjami, ukazuje początkującą komediantkę zmagającą się z traumą i zniknięciem młodej kobiety, na której jej zależało. Film umiejętnie łączy dramat i humor w intensywną i aktualną historię.

Kolejną bardzo specyficzną premierą jest „Koniec podróży, Sahara“, filmu o wyjątkowej historii produkcji. Antonio R. Cabal uratował niewykorzystany materiał ze swojego filmu “Sahara” z 1985 roku, odrestaurował go i ponownie zmontował, aby stworzyć nowe dzieło. Film, który 40 lat później powraca do kina ekrany pełne smaku kina z innej epoki.

Przejście”, nagrodzony Nagrodą Publiczności na Festiwalu w Berlinie, to kolejny dramat, który nie pozostawi obojętnym. Ta szwedzka produkcja opowiada o poszukiwaniu zaginionej siostrzenicy i spotkaniu dwóch kobiet, których losy splatają się w poszukiwaniu tożsamości i sprawiedliwości społecznej .

Wreszcie, “Błyszczy“, jedna ze zwycięzców festiwalu w San Sebastián, a Patricia López de Arnaiz zdobyła za swoją kreację Srebrną Muszlę. Wyreżyserowany przez Pilar Palomero film to opowieść o konfrontacji z przeszłością, pojednaniu i wartości życia teraźniejszością.

Zrodlo