Jan Paul van Hecke z Brighton ma powrócić po październikowej przerwie reprezentacyjnej z powodu kontuzji pachwiny

Oczekuje się, że obrońca Brighton and Hove Albion, Jan Paul van Hecke, powróci po kontuzji pachwiny po październikowej przerwie w reprezentacjach.

24-letni środkowy obrońca opuścił sobotni mecz swojej drużyny z Chelsea 4:2 po tym, jak pogłębił kontuzję podczas remisu 2:2 z Nottingham Forest 22 września. Ma pozostać na ławce rezerwowych od czterech do sześciu tygodni. .

W wywiadzie dla ESPN Van Hecke stwierdził, że ma nadzieję na szybki powrót do działania.

Powiedział: „Walczę z tym już jakiś czas, grałem też z tym w meczach, ale w końcowej fazie meczu z Nottingham Forest strzeliło mi to w pachwinę. Potem zrobiliśmy badanie i okazało się, że jest tam duże rozdarcie.

„Czuję, że jestem nieco przed terminem. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie trochę szybciej i że będę mógł szybciej dołączyć”.

Brighton nie będzie musiał polegać na Joao Pedro – dzięki Georginio Rutterowi

Po imponującym początku sezonu Van Hecke zadebiutował w reprezentacji Holandii 10 września.

Van Hecke w tej kampanii wystąpił w barwach Brighton pięć razy, przy czym drużyna z Premier League była w tym okresie niepokonana, a Holender grał jako główny trener Fabian Hurzeler.

To kolejne nazwisko dodane do listy kontuzjowanych zawodników Brighton. Matt O’Riley, który dołączył do klubu z Celticu w sierpniu za 25 milionów funtów, wymagał operacji w związku z uszkodzeniem więzadeł w lewej kostce po kontuzji w wślizgu kapitana Crawley Jaya Williamsa sześć minut po swoim debiucie. Napastnik Joao Pedro również opuścił porażkę Chelsea po tym, jak doznał kontuzji kostki w wślizgu Morgana Gibbsa-White’a podczas remisu z Forestem. James Milner nie grał od czasu, gdy 31 sierpnia doznał kontuzji ścięgna podkolanowego podczas remisu 1:1 z Arsenalem, natomiast Solly March dochodzi do siebie po poważnej kontuzji kolana.

Następny mecz Brighton zmierzy się z Tottenhamem Hotspur w niedzielę.