Góra Ibu w zachodniej Halmaherze doświadczyła erupcji dziesiątki razy

Wtorek, 1 października 2024 r. – 07:30 WIB

Dżakarta, VIVA – Góra Ibu w regencji West Halmahera w Północnych Malukach nadal doświadcza erupcji. Centrum Wulkanologii i Łagodzenia Katastrof Geologicznych (PVMBG) odnotowało, że od poniedziałku wieczorem do wczesnego wtorku rano góra wybuchała 16 razy.

Przeczytaj także:

Chcąc znaleźć pracę w Tangerang, matka zostawia dziecko w terminalu Pulogebang

Według funkcjonariusza punktu obserwacyjnego Mount Ibu, M. Richarda Chaniago, w swoim pisemnym raporcie erupcja miała miejsce cztery razy w poniedziałkowy wieczór od 19:35 do 23:40 czasu polskiego.

Największe erupcje odnotowane od poniedziałku wieczorem do wtorku rano miały miejsce kolejno o 21:17 i 22:51 czasu polskiego. Zaobserwowano, że wysokość drugiej kolumny erupcyjnej sięgała 1,5 km nad szczytem góry.

Przeczytaj także:

Okazuje się, że to właśnie ta drobnostka sprawiła, że ​​piękna matka znęcała się nad biologicznym dzieckiem

„Erupcję zarejestrowano na sejsmografie o maksymalnej amplitudzie 28 mm i czasie trwania 130 sekund” – powiedział Richard, cytowany w swoim oświadczeniu z wtorku, 1 października 2024 r.

Punkt obserwacyjny Mount Ibu, który wkraczał we wtorek wczesnym rankiem do rana, odnotował, że erupcje miały miejsce aż do 12 razy od 01:11 czasu wschodniego do 06:11 czasu wschodniego.

Przeczytaj także:

Piękna mama wirusowo wykorzystuje swoje dziecko w Medan. Staje się podejrzana i zatrzymana

Popiół został wyrzucony na wysokość około 1 km, gdy wydostał się z krateru góry Ibu na wyspie Halmahera w Północnych Malukach, środa, 17 lipca 2024 r.

Co więcej, według raportu funkcjonariusza punktu obserwacyjnego Axla Roeroe, czas trwania 12 erupcji we wtorek rano wahał się od 32 do 99 sekund, a wysokość słupa popiołu wahała się od około 300 do 800 metrów nad szczytem góry.

Na podstawie ostatniej aktywności wulkanicznej góry Ibu status góry o wysokości 1325 metrów nad poziomem morza (mnpm) nadal znajduje się na poziomie III lub alertu.

Archiwum zdjęć - Kolumna pyłu wulkanicznego powstała w wyniku erupcji góry Ibu w Północnym Maluku, środa, 15 maja 2024 r.

Archiwum zdjęć – Kolumna pyłu wulkanicznego powstała w wyniku erupcji góry Ibu w Północnym Maluku, środa, 15 maja 2024 r.

Biorąc pod uwagę trwającą erupcję, mieszkańcom gór i turystom zaleca się, aby nie wykonywali żadnych czynności w promieniu 4 km od centrum erupcji. To zalecenie dotyczy również odcinka 5 km w kierunku otworu krateru w północnej części aktywnego krateru wulkanu.

„W przypadku opadnięcia popiołu osobom wykonującym czynności poza domem zaleca się stosowanie osłon na nos, masek i okularów” – powiedział Axl Roeroe. (Mrówka)

Następna strona

Na podstawie ostatniej aktywności wulkanicznej góry Ibu status góry o wysokości 1325 metrów nad poziomem morza (mnpm) nadal znajduje się na poziomie III lub alertu.

Następna strona



Zrodlo