Studium filmu piłkarskiego w Alabamie: dobry, zły i brzydki mecz kolejki górskiej w Gruzji

TUSCALOOSA, Alabama — Ryan Williams nie musi mówić Jalenowi Milroe przed snapem, aby dać mu piłkę. Istnieje niewypowiedziana więź pomiędzy przyjmującym pierwszego roku w Alabamie a jego rozgrywającym.

„(Milroe) wie, że cztery plus dwa (ich numery na koszulkach) równa się sześć. Wiem, że cztery plus dwa równa się sześć” – powiedział Williams. „Piłka po prostu leci w powietrze i muszę zrobić to, co ona”.

Na 2:31 do końca sobotniego meczu z Gruzją Alabama zdecydowała się na rozegranie akcji, która według Williamsa mogła przynieść ważne rezultaty na boisku. Jego zadaniem było wygrać swoją trasę i wykorzystać ją, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W rezultacie doszło do pierwszego popisowego zagrania w młodej karierze Williamsa i kolejnego legendarnego wydarzenia dla Milroe, gdy obaj zawodnicy zdobyli 75-metrowe przyłożenie, które zapewniło drużynie Tide wyprzedzenie Gruzji w dotychczasowym meczu roku.

Alabama zidentyfikowała pojedynek jeden na jednego z Williamsem na rogu obrońcy Gruzji Julianem Humphreyem i oddał strzał. Milroe rzucał piłkę ze świetnym rytmem, wykonując trzystopniowy drop, stawiając stopę i rzucając wszystko płynnie. To był trudny rzut w stronę linii bocznej, ale dał Williamsowi szansę na wysokie podanie piłki i rozegranie akcji. Potem władzę przejął Williams. Równowaga w tej grze jest niesamowita, od chwytu wirującego po ustawienie obu stóp, a następnie skierowanie się w górę pola bez utraty prędkości.

Tymczasem Milroe znalazł się w czołówce rozmów na temat Heisman Trophy, mając łącznie 491 jardów i cztery przyłożenia. Był to pokaz jego postępów jako gracza i rzut oka na to, jak może wyglądać w systemie Kalena DeBoera, gdy wszystko szumi.

Jak dotąd najlepszym rzutem sezonu dla Milroe może być pięknie umieszczona piłka do Jama Millera, która zdobędzie przyłożenie w drugiej kwarcie. Poprawa zdecydowania i przewidywania Milroe przeniosła jego podania na wyższy poziom.

W sierpniu Alabama uzyskała najniższy ranking przedsezonowy od 2009 roku (nr 5). W niedzielę została nowym zespołem nr 1 w ankiecie AP. Emocje w tym zespole narastają w październiku i wciąż jest znacznie więcej do poprawy.

Studium filmowe z Alabamy z tego tygodnia omawia dobre, złe i brzydkie strony klasycznego filmu przeciwko Gruzji.

Dobrze: Biegi obwodowe

Alabama szybko przejęła kontrolę, atakując obwód obrony Gruzji różnymi akcjami biegowymi. Zaczęło się od Milroe, który zdobył wszystkie 70 jardów podczas pierwszego przyłożenia. Jednak kibice Alabamy powinni być najbardziej podekscytowani zaangażowaniem całego ataku w biegową grę.

Pierwsze przyłożenie Milroe nastąpiło po ruchu ciasnego końca CJ Dippre, który zablokował zewnętrznego obrońcę. Strażnik Tyler Booker zatrzymał się, a Milroe podążył za nim. W innej sytuacji Milroe mógłby wykorzystać Bookera, aby go wypuścić, ale nie było takiej potrzeby: Dippre i odbierający Germie Bernard i Kendrick Law stworzyli ogromną linię.

Podczas następnej jazdy sędzia Haynes wykonał pierwszy zbieg na 23 jardy. Prawa strona linii ofensywnej wykonała swoją pracę, ale na największe pochwały zasługuje kombinacja atakujących Lawa i Williamsa blokującego pole gry.

Poprzednie dwie sztuki zakończyły się przyłożeniem po trzecim posiadaniu Alabamy. Bernard wszedł w ruch, który mógł być podcięciem lub runem QB. Skonfliktowany środkowy obrońca Gruzji Smael Mondon (nr 2) wahał się, dokąd się udać. Milroe to zauważył i podał piłkę Bernardowi, który nie zdobyłby gola bez świetnego bloku Haynesa po obwodzie.

Źle: obraza sytuacyjna

Znakomity plan gry na pierwszą połowę ustąpił miejsca stagnacji w drugiej połowie, aż do ostatniej akcji. Alabama nie musiała strzelić gola w takim samym stylu, jak w pierwszej połowie, wystarczyło przedłużyć ataki, aby wykrwawić się na czas. Jednak w ataku padł wynik 1 na 6 przy trzeciej stracie i rozegrał o 22 akcje mniej niż Gruzja w drugiej połowie, po tym jak w pierwszej połowie rozegrał 11 akcji więcej niż Gruzja. Chciałbyś zobaczyć kontynuację ruchów i miłe dla oka ruchy, które w pierwszej połowie wywołały konflikt w Gruzji, oraz większy wysiłek, aby sprowadzić biegających obrońców w dół między odbiorami.

Trzeba przyznać Gruzji, że się dostosowała – Bulldogs dodali trzeciego obrońcę i zwiększyli prędkość na boisku – ale atak Crimson Tide nie spisał się wystarczająco dobrze.

Dodatkowo Crimson Tide nie zadał sobie wystarczającego wysiłku, aby wykrwawić grę. Z 26 zagrań w drugiej połowie tylko sześć zatrzymało zegar. Kiedy zegar bił, atakujący łapał piłkę średnio w 14. sekundzie zegara gry. Pięć razy piłka została snapowana na ponad 20 sekund przed końcem.

A to przestępstwo nie sprawiło, że Gruzja naprawdę zapłaciła za swoje obroty. Alabama strzeliła jednego gola z czterech rozdań Gruzji po przechwyceniu Domaniego Jacksona w pierwszej kwarcie. Kolejne dwie zakończyły się atakami, które rozpoczęły się na terytorium Gruzji, ale zakończyły się przechwytem i puntem, a ostatnie przechwyt Carsona Becka pozwoliło drużynie Tide dobiec końca.

Brzydkie: kary

Alabama zajmuje 96. miejsce w rankingu FBS pod względem łącznej liczby rzutów karnych (34) i 104. pod względem liczby jardów karnych (309) po wydaniu w sobotę 10 kolejnych rzutów karnych na 90 jardów: pięciu w ataku, trzech w obronie i dwóch w drużynach specjalnych.

Dobra: Blitz w obronie

Alabama wygrała bitwę o to, kto może najbardziej wpłynąć na rozgrywającego przeciwnika, z dużą przewagą. Sobota przyniosła inną obronę Kane’a Wommacka niż w trzech meczach. Przed sobotą Alabama atakowała rzadziej niż jakikolwiek inny zespół w FBS (3,3 procent snapów), a następnie w sobotę wskaźnik ten wzrósł prawie czterokrotnie, do ponad 12 procent. Rezultatem były trzy worki, cztery straty i wstrząśnięty Beck, który przez dłuższy czas nie spisał się na boisku.

Jackson przyznał po meczu, że atak, który doprowadził do jego przechwycenia, nie został pokazany na filmie w tym sezonie.

„Nie pokazaliśmy nikomu tej relacji, więc wiedzieliśmy, że będzie przerażony i sprawdzi (sztukę)” – powiedział Jackson. „Wiedziałem, że to będzie (szybkie podanie) i po prostu kierowałem się instynktem”.

Presja w defensywie stworzyła obrońcom szansę na zdobycie gola jeszcze przed przerwą. Gdy Georgia cofnęła się w pobliżu swojej strefy końcowej po trzeciej próbie, Wommack przeprowadził atak z całej siły, którego Georgia nie była w stanie obronić, a Keanu Koht (19) wymusił bezpieczeństwo na Becku. To był miły moment dla Kohta, który rozegrał 27 snapów w sezonie z Qua Russaw Limited.

Fani Alabamy są w pełni świadomi umiejętności Deontae Lawsona w grze podań. W tym roku nie pojawiło się zbyt wiele, ale zostało wykorzystane w sobotę. Wommack wykorzystał opóźniony atak dla Lawsona, który bez szwanku podszedł za Que Robinsonem i został zwolniony. Teraz, gdy gra SEC jest już dostępna, możesz spodziewać się znacznie bardziej kreatywnego wyglądu od Wommacka.

Źle: Niemożność zatrzymania napędów i duża gra

Georgia podtrzymała passę, zamieniając pięć czwartych upadków. Najbardziej frustrujące było to, że były to głównie skutki błędów Alabamy, a nie egzekucji Gruzji.

Najlepszym przykładem było pierwsze nawrócenie. LT Overton zatrzymał Trevora Etienne’a, ale nie trafił w wślizg, przedłużając jazdę, która zakończyła się przyłożeniem. Dwie inne konwersje po czwartej próbie nastąpiły po karze dla Alabamy: interwencja Lawsona w podaniu i trzymanie się w drugiej minucie.

Beck rzucił piłkę 49 razy, więc w pewnym stopniu można było się tego spodziewać, ale w sobotę po raz pierwszy widzieliśmy, jak rozgrywający rani Alabamę na boisku. Georgia zakończyła mecz z 10 celami na ponad 15 jardów i w drugiej połowie oddała łącznie 339 podań.

Dzięki zdecydowanemu przyziemieniu Gruzji Dillon Bell podwójnym ruchem minął drugie miejsce Alabamy. Tego typu mecze często odbywały się przeciwko Alabamie w pierwszym miesiącu sezonu, ale tylko Beckowi udało się uzyskać dobry wynik.

Brzydkie: Zespoły specjalne

To był ciężki dzień dla zespołów specjalnych Alabamy. Kopnięcie z 33 jardów wykonane przez Cole’a Adamsa na pomocnika na początku drugiej kwarty zostało odwołane przez karę za trzymanie. Na 5:36 przed końcem przegrany mecz Williamsa zmusił Alabamę do rozpoczęcia ataku na linii 4 jarda, co zakończyło się szybkim uderzeniem.

Na początku czwartej kwarty Alabama miała okazję przygwoździć Gruzję do piątki po puntu Jamesa Burnipa, ale piłka wymknęła się Emmanuelowi Hendersonowi i wylądowała na touchbacku. Georgia rozegrała 15 akcji na 80 jardów i zdobyła przyłożenie, dzięki czemu prowadzenie 33-21 zostało zmniejszone.

W sobotę zawodnik transferu Graham Nicholson strzelił swojego pierwszego gola z gry w Alabamie, ale było blisko. Nicholson po strzale z 28 jardów ledwo przebił słupki. Jego jedyne próby, jak na razie, to spudłowanie w Wisconsin i bliski kontakt z bliskiej odległości, nie są dobrym początkiem sezonu.

Jeszcze jedno dobro: ochrona przepustek

To był solidny występ ofensywnej drużyny Alabamy, która utrzymała Gruzję bez worka i w dużej mierze zapewniła Milroe wygodę. To zachęcający znak dla grupy, która dopiero rozpoczyna wspólny start. Według TruMedia skład Kadyn Proctor-Booker-Parker Brailsford, Jaeden Roberts i Elijah Pritchett rozegrał w sobotę wszystkie 65 ofensywnych snapów. Będzie to grupa pełnoetatowa, która będzie działać dalej.

Ta krótka migawka pokazuje wzrost w ciągu kilku tygodni. Południowa Floryda powodowała bóle głowy przez całą noc z powodu presji i akrobacji na froncie. Georgia próbowała wywierać presję przez całą noc, ale okazało się, że linia ofensywna komunikowała się i wykonywała zabezpieczenia na wysokim poziomie. Milroe miał czyste kieszenie i nie zmuszał nikogo do gry na boisku. Brał to, co było pod spodem, i to doprowadziło do wielu pozytywnych metrów.

(Zdjęcie: Gary Cosby Jr. / Imagn Images)