Nowa Barça zostaje zaprezentowana z wystawą: ani minuty dla Willy’ego

Kon bicie i dawanie popisu. On nowa Barca Joan Peñarroya pojawił się w lidze Endesa z bezkonkurencyjnym wizerunkiem i dobrą wiadomością o swojej zmianie. Zniszczyli Covirán Granada (91-65) i wyróżnili się w genialnym dziele chóralnym to podsumowuje, czym chce być zespół culé. Intensywnie z tyłu, fizycznie i z prawdziwymi dynamitami, aby wykonać skok w ataku.

Joel Parra świętuje.Marek Graupera

Nie zawiódł Barca de Peñarroya. Pozostawił już po sobie dobry wizerunek w meczu przeciwko Realowi Madryt w Murcji, a Covirán Granada go minął. Choć to prawda Andaluzyjczycy mieli okres sukcesów (3/18 w T3 w pierwszej połowie) i porażek (21), Barça cieszyła się. Potrafił biegać, grał intensywnie w obronie i miał kilku świetnych bohaterów. jak nowo narodzony Joela Parrę (16 punktów, brak błędów w strzelaniu -4/4-) lub była zawodniczka NBA Chimezie Metu (17 punktów i 26 punktów oceny) jako świetni wykładnicy.

Nowy Barça przystąpiła do Ligi Endesa z takimi samymi dobrymi nastrojami, jak Superpuchar Murcji. Czas pokaże, ale wydaje się, że mają więcej kłów. NIE Pozwolili na duże imprezy w Covirán Granada. Ludzie Pabla Pin’a zrozumieli, że ich impreza polega na ucieczce i karaniu Yousoupha Fall, gdy debiutujący francuski gigant odsuwa się od obręczy. Ale bez sukcesu nigdzie nie dojdziesz i to zabiło mieszkańców Granady.

Ponieważ chociaż Sergi García i Amine Noua (w pierwszej kwarcie zdobył jedyną potrójną bramkę dla Covirána) mają talent, Barça ma broń masowego rażenia. Jak Joel Parra, który wrócił do powołania, rozpoczął mecz i wystąpił z 10 punktami w pokoju. Laprovittola i Vesely wspierali go przy pierwszej nadarzającej się okazji (19-11, 10′). On Ciężar spoczywający na Covirán Granada stał się realny nawet próba Pin’a, aby dodać jeszcze więcej energii swojemu atakowi za pomocą dwóch zawodników, Bamfortha i Clavella, nie powstrzymała Barcelony przed uderzeniem.

Wpis wskaźnika.

Wpis wskaźnika.Marek Graupera

Uwolniona Barca

Peñarroya ustąpił miejsca Juanowi Núñezowi za sterami i otoczył go sylwetką Andersonów lub Metu. I jego plan wszedł w życie, zdobywając sześć bardzo szybkich punktów młodego zawodnika Realu Madryt po genialnym wysiłku.sukces Metu z dowolnej pozycji poprzez połączenie 2+1 i potrójne oraz obrażenia Andersona przy każdej przegranej Andaluzji (33-15, 16′).

Nie było miejsca na wątpliwości. On Barça, poważna z obu stron, bardzo szybko zakończyła mecz. Do przerwy 43:21 był tego przykład, po kolejnej akcji Parkera i genialnym 2+1 od Falla tuż przed klaksonem. Covirán Granada odszedł, ale nie poddawał się w rywalizacji, przynajmniej przez dwie pozostałe kwarty.

Dokonał tego w trzeciej kwarcie z genialnym Sergim Garcíą. Zdobył 15 punktówbudząc sukces Granady z zewnątrz i pokazując jej wiarygodność. Wiedząc, że są lepsi, Barça opuściła tłoka Covirán był coraz bliżej (56-45, 28′). Nie oznaczało to jednak wielkiego strachu w szeregach culés, pomiędzy którymi ponownie zmieniał się rytm Laprovittola, Metu i Justin Anderson.

Peñarroya wydaje rozkazy.

Peñarroya wydaje rozkazy.Marek Graupera

To był zwieńczenie imprezy, która od początku była pozbawiona historii. Ponieważ Barça kontrolowała grę i przyspieszała według własnego uznania. Metu, bardzo aktywny przez całą grę, kontynuował swoją intonację dziewięcioma z rzęduwszystkich barw, otwierając ostatnią kwartę, która ostatecznie zapewniła Barcelonie zwycięstwo miażdżącym zwycięstwem (72-51, 34′).

Wynik był wyczerpujący aż do końcowego wyniku 91-65 po zauważalnym porażce z Coviránem Granada. Najlepszy start dla Barcelony, która ma zasoby i intencje, a na przykład w całym swoim debiucie nie miała jednego ze swoich najlepszych atutów, Willy’ego Hernangómeza. Pierwszy dzień w biurze, znakomity.

– Karta techniczna

91 – Barça (19+24+18+30): Satoransky (-), Punter (6), Parra (16), Parker (8), Fall (6) -zespół wyjściowy-, Núñez (8), Vesely (8) ), Metu (17), Laprovittola (5), Anderson (8) i Abrines (9).

65 – Covirán Granada (11+10+26+18): Sergi García (22), Bamforth (16), Tomàs (-), Noua (12), Wiley (4) -zespół wyjściowy-, Guerrero (-), Ubal (2), Clavell (5), Rousselle (2), Vicedo (-) i Aurrecoechea (2).

Sędziowali: Rafael Serrano, Cristóbal Sánchez i Guillermo Ríos. Wyeliminowali miejscowego Vesely’ego za pięć fauli (min.40), który również został ukarany niesportowym faulem.

Incydenty: Pierwsza kolejka ligi Endesa rozegrana na Palau Blaugrana przed 5734 widzami.