Derby Atlético-Real Madryt przerwane przez rzucanie przedmiotami w bramkę Courtois: jaki jest protokół w takich sytuacjach?

Sędzia Mateo Busquets Ferrer, debiutant w derbach Madrytu, tymczasowo zawiesił mecz w 69. minucie na Cívitas Metropolitano z powodu ciągłego rzucania przedmiotami w belgijskiego bramkarza Realu Madryt Thibauta Courtoisa, co zakończyło się tymczasowym zwycięstwem Madrytu 0:1 nad Atlético de Madrid z tak dużą ilością od Édera Militao.

EFE

Paul i Courtois rozmawiają po zawieszeniu meczu

PROTOKÓŁ

Były sędzia międzynarodowy i obecny komentator Tiempo de Juego wyjaśnił podczas transmisji meczu, jak postępować w tego typu sytuacjach.

„Przed ostatecznym zawieszeniem musisz udać się do szatni na kilka minut, a organy ścigania muszą dopilnować, aby taka sytuacja się nie powtórzyła, zanim wznowisz grę” – wyjaśnił.

Przy różnych okazjach ostrzegano ich za pośrednictwem systemu nagłośnieniowego, że jeśli sytuacja będzie się powtarzać, katastrofa i tak się złożyła, zostanie przerwana. Ogłoszenie publiczne wymagane zgodnie z protokołem. Jak wyjaśnił Mateu, „w tym przypadku, gdy włączył się system nagłośnienia, w dalszym ciągu rzucano przedmiotami, a ofiarę należało chronić”.