Joe Flacco prowadzi Colts do zwycięstwa 27-24 nad Steelers po kontuzji Anthony’ego Richardsona: Kluczowe wnioski

Aktualizacje na żywo z czwartego tygodnia NFL: nieaktywni, harmonogram, godziny rozpoczęcia, pojedynki, kursy i prognozy

Indianapolis straciło w pierwszej kwarcie początkowego rozgrywającego Anthony’ego Richardsona z powodu kontuzji prawego biodra, ale dla rezerwowych Joe Flacco i Colts nie stanowiło to żadnego problemu.

Doświadczony Flacco poprowadził Colts do zwycięstwa 27-24 i pokonania mocnej drugiej połowy ataku Steelers. Justin Fields z Pittsburgha przejął kontrolę nad meczem w drugiej połowie, rzucając na jedno przyłożenie i rzucając się na dwa gole.

Fields poddał się w połowie trzeciej kwarty, ale odpowiedział, spychając Steelers po boisku po kolejnym posiadaniu i starając się zdobyć przyłożenie w pośpiechu z pięciu jardów. Jednak Indianapolis utrzymało się na prowadzeniu dzięki dwóm 10-krotnym zdobyciom punktów zaaranżowanym przez Flacco, który zakończył mecz z dwoma przyłożeniami w swoim pierwszym występie w tym roku.

Richardson rozpoczął niedzielny mecz od mocnego uderzenia, rzucając w pierwszej akcji rzutką z 32 jardów do skrzydłowego Michaela Pittmana Jr. Jednak Richardson rozegrał jeszcze tylko 12 snapów, zanim wyszedł z powodu kontuzji prawego biodra. Po tym, jak poprowadził Colts do przyziemienia na początku meczu, Richardson został trafiony przez zabezpieczającego Steelers Micaha Fitzpatricka pod koniec biegu z 16 jardów na 5:42 przed końcem pierwszej kwarty. Richardson opuścił grę na dwie sztuki i został zastąpiony przez Flacco. Po powrocie Richardsona natychmiast doznał ponownej kontuzji podczas biegu na 1 jard.

Rozgrywający drugiego roku udał się na kilka minut do szatni, po czym ponownie wyszedł z tunelu. Richardson pobiegł wzdłuż linii bocznej, jakby chciał się uwolnić, chociaż pozostał na boisku. Richardson wydawał się być w dobrym humorze, stojąc na linii bocznej i rozmawiając z kolegami z drużyny.

Jednakże po tym, jak w zeszłym roku Richardson wystąpił w zaledwie czterech meczach z powodu wstrząśnienia mózgu, po którym nastąpiła kończąca sezon kontuzja barku, niedawna kontuzja biodra Richardsona ponownie rodzi pytania o jego długoterminową wytrzymałość w NFL. — James Boyd, pisarz Colts Beat

Najlepsza obrona Steelers zawodzi ich

W zeszłym sezonie koordynatorka obrony Steelers, Teryl Austin, powiedziała, że ​​skłonność zespołu do rezygnacji z ważnych zagrań to jedna ze słabości, która powstrzymuje drużynę przed pozostaniem w zamknięciu. W tym sezonie, dzięki ulepszonemu personelowi i usprawnieniom, takim jak częstsza gra Fitzpatrickiem na głębokim poziomie, Pittsburgh ograniczył ten problematyczny obszar. Między innymi z tego powodu przyszli do niedzieli z najskuteczniejszą obroną w lidze NFL.

Jednak problem pojawił się ponownie już w pierwszej jeździe, gdy Richardson otworzył mecz strzałem z 32 jardów do Pittmana. Na początku Richardson znalazł słabe punkty w defensywie strefowej Steelers, zdobywając 71 jardów podań przy zaledwie trzech podaniach, co pomogło Coltsom szybko wyjść na prowadzenie 17-0.

Ofensywa Steelers, która zakręciła się w pierwszej połowie, trzykrotnie odrobiła straty i zakończyła się remisem. W pierwszych dwóch Colts odpowiedzieli atakiem na bramkę – najpierw przyłożeniem, a potem golem z gry. Na 3:40 przed końcem atakujący Steelers po raz trzeci z rzędu zdobyli bramkę na trzy punkty (27-24). Tym razem obrona w końcu stanęła na wysokości zadania, dzięki zwolnieniu Cama Heywarda po drugiej próbie, i dała ataku ostatni strzał. Ale było już trochę za późno. — Mike DeFabo, scenarzysta pokonania drużyny Steelers

Debiut sezonowy Flacco

Flacco wyglądał na opanowanego podczas swojego debiutu w Indianapolis, co nie powinno być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jego doświadczenie i sukcesy w NFL. MVP Super Bowl 2012 rzucił 4-jardowe podanie do Josha Downsa już po czwartym snapie w meczu i dał Colts prowadzenie 14-0. Gdy Pittsburgh próbował się odbudować w drugiej połowie, Flacco zapewnił Indianapolis utrzymanie wyniku dzięki kluczowej akcji pod koniec trzeciej kwarty, która przeniosła się na czwartą kwartę, obejmującą trzy podania na konwersje po trzeciej stracie.

Flacco zamknął walkę podaniem z odległości 15 jardów do ciasnego końca Drew Ogletree na trzeciej i dziesiątej pozycji, co powiększyło prowadzenie Colts do 24-10 na 14:43 przed końcem meczu.

Flacco trafił 16 z 26 podań na 168 jardów i dwa przyłożenia. Jego stałe występy pomogły Coltsowi utrzymać wynik 2-2 nawet w tym roku. — Boyda

Steelers podczas gry utknęli w błocie

Gra przeciwko zepsutej obronie Colts, która z trudem zatrzymała ucieczkę, powinna była trafić Steelers w rękę. Nie ukrywali, że chcą zbudować niezawodny, szybki atak, który zakotwiczy atak. Jednak biorąc pod uwagę, że Isaac Seumalo wypada z gry czwarty mecz z rzędu, a drugi z obrońców, James Daniels, doznał kontuzji kostki już w pierwszej przejażdżce, prowadzenie gry w piłkę było trudnym wyzwaniem.

Najee Harris miał 10 prowadzących na zaledwie dziewięć jardów. Zakończył mecz z 12 prowadzącymi na 15 jardów. Największy sukces Steelers w prowadzeniu piłki tego dnia odniósł Cordarrelle Patterson, która rzuciła się sześć razy na 43 jardy, zanim opuściła mecz z powodu kontuzji kostki. — DeFabo

Kontuzje robią swoje

Steelers przyszli na niedzielny mecz bez jedynego rozgrywającego, Seumalo, a drugiego, Danielsa, stracili w pierwszym ataku ofensywnym. Brakowało biegacza Jaylena Warrena (kolano), a w drugiej kwarcie stracili jego następcę, Pattersona. Zawodnik Edge Alex Highsmith był zmuszony opuścić mecz z powodu kontuzji pachwiny.

Jego następca, Nick Herbig, opuścił większość pierwszej połowy z powodu kontuzji kostki. Choć Steelers rozpoczęli sezon 3:0, ich liczne i znaczące kontuzje grożą zniweczeniem tego pozytywnego impetu. — DeFabo

Problemy Matta Gay’a na odległość

Kopacz Colts Matt Gay nadal ma problemy z długim dystansem. Były zawodnik Pro Bowler nie trafił w trzeciej kwarcie przy próbie do kosza z gry z odległości 54 jardów lewym skrzydłem, przez co Gay stracił w tym sezonie wynik 0 na 3 przy próbach do kosza z gry z odległości co najmniej 50 jardów. Wielokrotnie spudłował także lewym skrzydłem.

W zeszłym roku Indianapolis podpisało z Gayem czteroletni kontrakt wart 22,5 miliona dolarów, co było wówczas największą umową podpisaną przez wolnego agenta w historii ligi. W czwartej kwarcie Gay zdobył bramkę z gry z 35 jardów, co zadecydowało o różnicy w meczu, ale nadal nie doczekał się swojej wypłaty. Gay wykonał 36 z 46 prób z gry (78,2 procent), jakie wykonał w ciągu ostatnich dwóch lat w Colts. — Boyda