Wiadomości sportowe Indie pokonały Laos 2:0 w ostatnim meczu grupowym eliminacji Pucharu Azji AFC (U-20).

Wientian (Laos), 29 września (PTI) W niedzielę Indie pokonały gospodarzy Laos 2:0 w ostatnim meczu grupy G eliminacji Pucharu Azji 2025 AFC.

Zespół Blue Colts zmarnował kilka okazji do zdobycia gola, po czym zdobył bramki Gwgwmsara Goyariego (69. minuta) i Tanglalsun Gangte (84. minuta), zdobywając komplet punktów.

Przeczytaj także | Utrzymanie IPL 2025: Franczyzy indyjskiej Premier League sfinalizują swoje składy do 31 października.

Choć Indie zajęły drugie miejsce w grupie czterech drużyn z 6 punktami po trzech meczach za Iranem (9 punktów), okaże się, czy to wystarczy, aby zakwalifikować się do finału turnieju.

10 najlepszych drużyn z każdej grupy i pięć najlepszych drużyn z drugiego miejsca zakwalifikuje się do Pucharu Azji AFC 2025 w Chinach. Indie zakończyły mecz różnicą bramek +4.

Przeczytaj także | NCA zamienia się w centrum doskonałości: 3 różne obszary naturalne, które pomagają graczom przygotować się na wyzwanie.

Indie spędziły większość pierwszych 45 minut na okrążaniu strefy Laosu w poszukiwaniu bramki, ale musiały wycofać się do szatni.

Podczas gdy gospodarze liczyli na szczęście i utrzymali czysty wynik, Indie nie wykorzystały wielu okazji. W pierwszej połowie „Niebiescy Colts” mogli objąć prowadzenie, ale nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji.

Kelvin Singh Thaorem zaskoczył wszystkich, gdy pomimo łaski laotańskiego bramkarza nie udało mu się trafić w cel.

Kop Lokpatib, bramkarz Laosu, zdecydowanie najbardziej zajęty zawodnik na boisku, wyglądał na lżejszego niż ktokolwiek wokół niego, gdy Goyari przeleciał nad słupkiem zza pola karnego.

W drugiej sesji nie było żadnych zmian poza tym, że Laos wykorzystał desperację Indii.

Gdy drużyna Indii do lat 20 zwiększyła liczbę atakujących w poszukiwaniu bramki, Laos wykorzystał okazję do kontrataku.

Dwukrotnie indyjska furtka została zaatakowana, ale Sahil w obu przypadkach był czujny pod bramką.

Tym błędnym atakom Laosu udało się zapobiec, a ich celem było trwałe oblężenie indyjskich najeźdźców.

Indianie zmarnowali co najmniej trzy okazje z rzędu, zanim ich nieustające wysiłki na rzecz zdobycia gola w 69. minucie opłaciły się.

Długa piłka Mangletanga Kipgena w polu karnym trafiła Goyariego, który uderzył bramkarza głową.

W 84. minucie rezerwowy Tanglasun Gangte zdobył drugą piłkę z pola karnego.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)