ISL 2024–25: Odisha FC pokonuje FC Jamshedpur i odnotowuje pierwsze zwycięstwo w sezonie

Bombaj, 29 września: W sobotę drużyna FC Odisha pokonała FC Jamshedpur 2:1 na stadionie Kalinga i odnotowała swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2024–25 Indian Super League (ISL). Diego Mauricio i Murtada Fall dali Kalinga Warriors przed przerwą dwubramkowe prowadzenie. Z drugiej strony ludzie ze stali odzyskali bramkę od samego Falla. Sunil Chhetri został najlepszym strzelcem wszechczasów indyjskiej Super League, strzelając 64. gola w meczu Bengaluru FC przeciwko Mohun Bagan Super Giant ISL 2024–25 (obejrzyj gol wideo).

Choć podopieczni Sergio Lobery objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą, to podopieczni Khaleda Jamila rozpoczęli od mocniejszego ataku. Już w piątej minucie FC Jamshedpur mógł objąć prowadzenie, gdy Steven Eze z rzutu wolnego ze środka boiska skierował Javiego Hernandeza w głowę, a ten minął Pratika Chaudhary’ego. Ostatni strzał obronił jednak Amrinder Singh.

Odisha FC dostała pierwszą dobrą okazję w 10. minucie. Issac Wanlalruatfela podał piłkę do Jerry’ego Mavimingtangi, który był wolny w bramce. Albino Gomes szybko wyszedł i przejął piłkę, ale jego nieudany strzał posłał piłkę w stronę Gerry’ego, który ustawił ją dla Ameya Ranawada, jednak strzał prawego obrońcy minął.

Osiem minut później Imran Khan podał piłkę Javierowi Siverio, który minął Hernandeza. Strzał Hiszpana trafił w słupek, który zatrzymał Amrinder.

Odisha FC ostatecznie przełamała impas w 20. minucie. Isak pokazał wyjątkowe umiejętności dryblingu, trafiając w pole karne Hugo Bumusa. Boumus podał do Diego Mauricio, którego strzał odbił się od Stevena Eze i wylądował w siatce.

W 42. minucie Fall wreszcie podarował Sergio Loberze poduszkę pocieszenia. Boumus dośrodkował z prawej strony, a Faul uderzył prosto w siatkę. W tym czasie senegalski obrońca strzelił swojego 18. gola w ISL, a wszystko to po strzale główki.

FC Jamshedpur ponownie rozpoczął drugą połowę na wysokim poziomie. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry Hernandez zaskoczył wszystkich i strzelił głową z rzutu rożnego. Jednak jego strzał chybił Amrindera Singha i minął bramkę.

W 54. minucie Odisha FC mogła dołożyć do swojego dorobku jeszcze jednego gola. Boumuus minął Pratika i podał piłkę do Mauricio z lewej strony. Brazylijski bramkarz Albino Gomes posłał piłkę w pole karne, ale zamiast tego piłka wpadła do Ranavady.

Prawy obrońca Odisha FC po raz kolejny miał pecha, gdyż jego strzał obronił Aniket Jadhav. FC Jamshedpur wreszcie oddał celny strzał w 62. minucie po rzucie rożnym drużyny Fall. Od tego momentu gra była już wolna, w której obie drużyny atakowały. Jednak na koncie nie było żadnych zmian. Reprezentacja Indii w piłce nożnej zakwalifikowała się do finału Mistrzostw SAFF U17 2024, pokonując w półfinale Nepal 4:2.

Murtada Fall strzelił drugiego gola dla Odisha FC w meczu i ostatecznie zadecydował o losach obu drużyn. Zanotował także pięć wybić i jeden przechwyt. Odisha FC podejmie Kerala Blasters 3 października na stadionie Kalinga. 5 października FC Jamshedpur zmierzy się także u siebie z Bengalem Wschodnim.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)