Świetny Joventut miażdży obecnego wicemistrza ACB

mil Joventut Badalona miał ucztę w debiucie Endesa League przeciwko aktualnemu wicemistrzowi UCAM Murcia (91-76) w starciu, w którym od początku do końca dominowali zieloni i czarni. Eskorta Kassius Robertson z 25 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami Był najlepszym zawodnikiem meczu.

Ante Tomic (l) i Ennis (d) podczas meczu pomiędzy Joventut de Badalona i UCAM Murcia.EFE

Zielono-czarni rozpoczęli mecz dość skutecznie w ataku pod wodzą Guillem Vives i wewnętrzna dominacja Ante Tomicia (8-4, min. 3). UCAM Murcia próbował reagować ramię w ramię Szymon Birganderale dwa kolejne kosze Yannicka Kraaga wkładają maksimum chwilowości w światło (16-8, min. 5).

La Peña naciska pedał gazu

Sito Alonso musiał szybko przerwać gręale ta przerwa nie wywołała reakcji ich zespołu, a raczej Penya nadal powiększała różnicę. Po mocnym rzucie za trzy punkty przez Kassiusa Robertsona pod koniec pierwszej kwarty powstał wynik 28-16. Na początku drugiej tercji La Penya kontynuował jazdę na szóstym biegu, naciskając pedał gazu z nieustępliwym Artemem Pustovyi pod obręczami (30-16, min. 12).

Garcia (l) i Ante Tomic (d) podczas meczu pomiędzy Joventut i UCAM Murcia.

Garcia (l) i Ante Tomic (d) podczas meczu pomiędzy Joventut i UCAM Murcia.EFE

Właśnie wtedy Reakcja UCAM Murcia nastąpiła po sukcesie Rodionsa Kurucsa z dystansu (38-29, min. 16)co spowodowało przerwę w grze Dani Miret. Ostatnia część pierwszej połowy zakończyła się wymianą prostych koszy pomiędzy obiema drużynami Dylan Ennis położył się przy sygnale dźwiękowym i dobiegł do przerwy z wynikiem 50-43.

Sito Alonso, zdyskwalifikowany

Przy ponownym uruchomieniu UCAM Murcia kontynuował dobrą wersję, którą pokazał w końcówce pierwszej połowy i zmniejszył deficyt dodatkowymi punktami Jonaha Radebaugha (54-40, min. 22). Na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty trener gości Sito Alonso zostaje zdyskwalifikowany po zobaczeniu swojego drugiego faula technicznego w meczu.

Trener UCAM Murcia, Sito Alonso, został zdyskwalifikowany.

Trener UCAM Murcia, Sito Alonso, został zdyskwalifikowany.EFE

Zielono-czarni skorzystali W sytuacji chaosu Murcjanie po raz kolejny strzelili swojemu zespołowi na dziesiątkę na prowadzenie po koszu Pustovyja (55-45, min. 28). Jednak cztery kolejne punkty UCAM Murcia z dobrym wynikiem Troya Caupaina Opuścili mecz z remisem na ostatnie dziesięć minut meczu (67-61, min. 30).

Cesarski Kassius Robertson

W ostatnim okresie Joventut po raz kolejny wyszedł na prowadzenie z ponad dziesięciopunktową przewagą dzięki doskonałemu prowadzeniu Devona Dotsona, co było problemem dla obrony Murcji. imperialny Kasjusza Robertsona w ataku z kilkoma kolejnymi punktami i potrójną Kaiser Gates przypieczętował mecz na trzy minuty przed końcem (84-71, min. 37). La Penya wiedziała, jak utrzymać prowadzenie do końca i odniosła godne uwagi pierwsze zwycięstwo w lidze Endesa, pokonując 91-76 przeciwko UCAM Murcia.

Karta techniczna

91. Joventut Badalona (28+22+17+24): Vives (5), Dotson (13), Kraag (8), Gates (8), Tomic (16) -początkowe pięć-; Busquets (4), Ribas (4), Pustovyi (6), Ruzic (2), Robertson (25) i Hanga (-).

78. UCAM Murcja (16+27+18+15): Hakanson (5), Ennis (16), Radebaugh (10), Brodiansky (4), Birgander (12) -cinco inicial-; Kurucs (15), Garcia (3), Caupain (2), Radovic (4), Todorovic (5) i Diagné (-).

Sędziowie: Benjamín Jiménez, Alfonso Olivares i Rubén Sánchez Mohedas. Trener gości Sito Alonso został zdyskwalifikowany za dwa faule techniczne (min. 26).

Incydenty: Mecz odpowiadający pierwszemu dniu ligi Endesa rozegrany w Palau Municipal d’Esports w Badalona na oczach 5137 widzów.