Wiadomości ze świata Chiny inwestują w Pakistanie: podpisano protokół ustaleń w sektorach tekstylnym, technologicznym i rolniczym

Pekin [China]28 września (ANI): Chińskie firmy podpisały szereg protokołów ustaleń ze swoimi pakistańskimi odpowiednikami, podaje Dawn.

Porozumienia podpisano podczas „Konferencji Okrągłego Stołu” w Ambasadzie Pakistanu w Pekinie.

Przeczytaj także | Prezydent Malediwów Mohamed Muizzou powiedział, że planuje odwiedzić Indie „tak szybko, jak to możliwe” i pochwalił „silne stosunki dwustronne” między obydwoma krajami.

Podczas „Konferencji Okrągłego Stołu Biznesu” zawarto porozumienia skupiające się na sektorach tekstylnym, technologicznym, rolniczym i hodowlanym.

Na konferencji około 25 głównych chińskich firm wyraziło swoje głębokie zainteresowanie dużymi inwestycjami w Pakistanie, w tym w rolnictwie, maszynach, związkach elektrycznych, farmaceutykach, logistyce, sprzęcie medycznym i firmach technologicznych.

Przeczytaj także | Zwolnienia Schefflera: Z raportu wynika, że ​​niemiecki producent samochodów i części samochodowych zwalnia pracowników po fuzji z Vitesco.

Federalny Minister Inwestycji, Prywatyzacji i Komunikacji Abdul Aleem Khan przewodniczył konferencji w Ambasadzie Pakistanu w Chinach.

Dyrektor krajowy Hong Kong Business Group, Anna Su, burmistrz prowincji Daming, Li Shuang, główny radny Qin Lingzheng, wiceburmistrz Sun Deshi, przewodniczący Lianhao Group, Li Hui, Qin Linz Heng i ambasador Pakistanu w Chinach Khalil Hashmi mówił na konferencji. – podaje agencja ARY News.

Tymczasem Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) zatwierdził nową pożyczkę dla Pakistanu w wysokości 7 miliardów dolarów.

Premier Pakistanu Shebaz Sharif Sharif powiedział na marginesie Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że kraj ten, przy pomocy Chin i Arabii Saudyjskiej, spełnił wszystkie warunki pożyczkodawcy MFW, podaje Al Jazeera.

Na początku tego miesiąca dług zagraniczny Pakistanu wynosił ponad 130 miliardów dolarów, z czego około 30 procent jest winien Chinom, jego najbliższemu sojusznikowi i rzekomemu rywalowi bloku zachodniego, podają raporty, dodając, że kraj musi spłacić prawie dolarów amerykańskich. 90 miliardów w ciągu najbliższych trzech lat, a kolejna spłata kwoty głównej nastąpi do grudnia.

Obecnie kraj ten jest piątym co do wielkości dłużnikiem MFW, a jego dług według stanu na 11 lipca wynosi 6,28 miliarda dolarów.

W czerwcu chiński prezydent Xi Jinping spotkał się z przebywającym w Chinach z oficjalną wizytą premierem Pakistanu w Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie.

Premier Pakistanu i Prezydent Republiki Chińskiej rozmawiali o usprawnieniu korytarza gospodarczego Chiny–Pakistan.

„Chiny są gotowe współpracować z Pakistanem, aby mocno się wspierać, wzmacniać stosunki współpracy, pogłębiać koordynację strategiczną, przyspieszać budowę jeszcze bliższej społeczności chińsko-pakistańskiej ze wspólną przyszłością w nowej erze oraz w większym stopniu przyczyniać się do rozwoju regionalnego. Pokój , stabilność, rozwój i dobrobyt” – głosi oficjalne oświadczenie ambasady Chin po spotkaniu.

„Chiny są skłonne koordynować wysokiej jakości współpracę w ramach Pasa i Szlaku z planami rozwoju Pakistanu, prowadzić współpracę w rolnictwie, górnictwie, opiece społecznej i innych dziedzinach zgodnie z lokalnymi warunkami, a łącznie pięciu głównych korytarzy na rzecz rozwoju, lepszego życia , innowacje, rozwój ekologiczny i otwarty, z naciskiem na budowę pełnoprawnej wersji korytarza gospodarczego Chiny-Pakistan (CPEC), aby osiągnąć głębszy i bardziej znaczący postęp w wysokiej jakości współpracy w CPEC oraz promować rozwój gospodarczy i społeczny Pakistanu” – dodał w oświadczeniu.

Po podróży Sharif zwrócił się do mediów w Lahore, gdzie opowiedział o swoim piśmie do Pekinu z prośbą o rewizję zadłużenia za dwa lata.

Jednak zapytany, czy otrzymał już od niego jakąkolwiek odpowiedź, premier odpowiedział: „Nie… [our request] jest rozważane” – dodał, dodając, że mamy nadzieję, że Chiny pozytywnie zareagują w tej kwestii. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)



Zrodlo