Jak mogę załatwić dokumenty w przypadku deportacji? To właśnie powinieneś zrobić

UProces deportacji jest lub wydaje się być ostatnim punktem wielkiej odysei, która dla zdecydowanej większości migrantów wiąże się z poszukiwaniem lepszych perspektyw, zarówno dla nich samych, jak i dla ich rodzin, jednak nawet w przypadku tego rodzaju ostatecznych środków stosowanych przez rządy istnieją pewne zasobów, jakie można wykorzystać, aby je powstrzymać.

Kiedy rozpoczyna się proces deportacji lub obowiązuje już nakaz deportacji, sytuacja prawna migrantów wydaje się osiągać punkt, z którego nie ma odwrotu, który można uratować jedynie nielegalnie, istnieją jednak prawne możliwości uregulowania sytuacji imigracyjnej ludności którzy na to ucierpią, poprzez anulowanie zamówienia lub zażądanie jego zawieszenia.

Z jakich powodów Stany Zjednoczone rozważają deportację?

Deportacja to proces usunięcia lub wydalenia ze Stanów Zjednoczonych cudzoziemca, który przebywa nielegalnie na ich terytorium i nie przestrzega prawa obowiązującego w tym kraju. Jest zatem oczywiste, że dotyczy to osób, które wjechały do ​​kraju nielegalnie, które popełniły przestępstwo lub naruszyły prawo Stanów Zjednoczonych, wielokrotnie naruszyły przepisy imigracyjne lub nie spełniły zezwoleń lub warunków pobytu w kraju, a dla z tego powodu jest poszukiwany przez imigrację.

Udział w działaniach przestępczych lub stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego to kolejny powód deportacji przez USA.

Jak uregulować swoją sytuację w przypadku procesu deportacyjnego?

Aby pozostać na terytorium Stanów Zjednoczonych, jeżeli wydany jest nakaz deportacji, należy złożyć wniosek o unieważnienie lub zawieszenie deportacji, aby móc ubiegać się, jeśli pozwalają na to okoliczności sprawy, o pobyt stały.

Kto może poprawiać dokumenty?

Jeśli nie uznano Cię za niedopuszczalnego lub nie postawiono zarzutu publicznego, istnieje kilka przypadków, w których można naprawić dokumenty z procesem deportacji lub nakazem na górze:

  • Osoby posiadające członków rodziny będących obywatelami lub stałymi mieszkańcami mogą kwalifikować się do zwolnienia z obowiązku wizowego lub wizy rodzinnej.
  • Osoby ubiegające się o azyl, które obawiają się i usprawiedliwiają prześladowania w swoich krajach pochodzenia, a nawet zostały wcześniej deportowane.
  • Ofiary przestępstw, które współpracowały z władzami, mogą w takich przypadkach kwalifikować się do wizy U w celu zapewnienia ochrony i pomocy.
  • Osoby, którym sprzyjają niedawne zmiany w przepisach i polityce imigracyjnej.



Zrodlo