Czy to prawda, że ​​grzechy dzieci ponoszą rodzice? Buya Yahya podaje szokujące wyjaśnienia

Sobota, 28 września 2024 – 01:42 WIB

Dżakarta, VIVA – W islamie grzech to czyn lub działanie sprzeczne z poleceniem Allaha SWT. Uważa się, że każdy popełniony grzech zostanie później nagrodzony.

Przeczytaj także:

Podejrzany uznany za podejrzanego o porwanie dziecka z wykorzystaniem chorych rodziców w południowym Tangerang

Niektórzy muzułmanie wierzą, że grzechy niezamężnego dziecka nadal ponoszą rodzice. Są też tacy, którzy wierzą, że rodzice nadal ponoszą grzechy swoich dzieci, mimo że umarły. Czy to prawda?


Źródło: zrzut ekranu VIVA/Andrew Tito

Przeczytaj także:

Szczęśliwy! Anisa Rahma rodzi trzecie dziecko i natychmiast ujawnia imię i znaczenie

Opiekunka Islamskiej Szkoły z Internatem Al-Bahjah, Buya Yahya, wyjaśniła, że ​​grzechy dzieci nie zawsze ponoszą rodzice w zaświatach. Wiąże się to z odpowiedzialnością rodziców za wychowanie dzieci.

Rodzice mają obowiązek zapoznać dzieci z adab, moralnością i prawem islamskim. Grzechy nowych dzieci zostaną przeniesione na ich rodziców, jeśli nigdy nie nauczą ich prawa islamskiego.

Przeczytaj także:

Niestety, 9-letnie dziecko porwane ze szkoły również było podejrzane o molestowanie

Buya Yahya podała przykład: rodzice mają obowiązek uczyć dzieci modlitwy pięć razy dziennie. Jeśli tego się nie nauczy, to jeśli dziecko opuści modlitwę, odpowiedzialność poniosą rodzice.

„Jego dzieci nigdy się nie modlą, ponieważ nigdy ich tego nie nauczono” – powiedziała Buya Yahya YouTube Al Bahjah TV, obejrzano w piątek, 27 września 2024 r.

Z drugiej strony Buya Yahya podkreślił, że w zasadzie islam nie uznaje, że grzechy jednej osoby ponoszą inni.

„Jeśli dziecko ma baligh (warunek osiągnięcia przez dziecko dojrzałości) i popełniwszy grzech, wówczas grzech ponosi się na siebie, a nie na rodziców” – stwierdził.

„Twoim zdaniem rodzice ich wykształcili, rodzice zabrali w dobre miejsce” – podkreślił.

Policja zatrzymała sześcioro młodych ludzi, którzy jechali razem pod wpływem alkoholu

Z drugiej strony często spotykamy rodziców, którzy właściwie wychowali swoje dzieci, a mimo to dzieci nadal zachowują się nieposłusznie, a nawet porzucają swoje modlitwy. Jeśli warunek jest taki, grzech nadal ponosi dziecko.

„Są ludzie, którzy prawidłowo wychowują swoje dzieci, ale ich dzieci nadal są niegrzeczne, więc ta osoba nie jest winna, ponieważ wychowała je optymalnie. „Dziecko nadal robi coś zabronionego, to nie jest grzech, bo zostało wychowane” – podsumował.

Następna strona

Z drugiej strony Buya Yahya podkreślił, że w zasadzie islam nie uznaje, że grzechy jednej osoby ponoszą inni.

Następna strona



Zrodlo