Ravi Ashwin wyprzedza Anila Kumble’a na liście większości bramek testowych w Azji i dokonał tego wyczynu podczas drugiego testu IND vs BAN 2024

Kanpur (Uttar Pradesh) [India]27 września. Spinner Star India, Ravichandran Ashwin, dokonał w piątek elitarnego wyczynu, stając się pierwszym Hindusem, który zdobył najwięcej bramek w testach w Azji. Ashwin osiągnął kamień milowy pierwszego dnia drugiego testu przeciwko Bangladeszowi w Kanpur, kiedy zwolnił Najmula Hussaina Shanto za 31 runów i 57 piłek w 29. rundzie.

W Azji Ashwin zajmuje pierwsze miejsce na liście z 420 bramkami w testach. Anil Kumble jest drugi w Azji z 419 golami. Harbhajan Singh jest trzeci w Azji z 300 golami. Ashwin zadebiutował w testach w 2011 roku przeciwko Indiom Zachodnim. Od tego czasu 38-latek rozegrał 101 meczów testowych i 191 rund, zdobywając 522 bramki. „Ash Bhai Halka Thoda Sa Aage Daalna Padega” Złote słowa Rishabha Panta sprawdzają się dla indyjskiej drużyny krykieta, gdy Ravi Ashwin zwalnia Najmula Hussaina Shanto podczas drugiego testu IND vs BAN 2024 (obejrzyj wideo).

Ravi Ashwin Najmul Hussain odrzuca Shanto:

Tymczasem w składającej się z dwóch meczów serii testów przeciwko Bangladeszowi Indie objęły prowadzenie 1:0 po imponującym zwycięstwie w Chennai, które trwało 280 runów. Wchodząc do gry, Indie wygrały test i wygrały test Kanpur przeciwko Bangladeszowi. Zakir Hasan (0) i Shadman Islam (24) otworzyli dla Bangladeszu, ale nie rozpoczęli meczu dobrze, ponieważ indyjski napastnik Akash Deep zdobył dwie szybkie bramki i stracił pierwszą parę gości. Po stracie dwóch szybkich bramek Mominul Haque (40*) i Najmul Hussain Shanto (31) przejęli kontrolę nad meczem i pod koniec pierwszej sesji postawili Bangladesz na 74/2.

Deszcz przerwał drugą sesję i gra została przerwana na kilka minut. Od Muttiaha Muralitharana po Ravichandrana Ashwina — przyjrzyj się pięciu najlepszym graczom z największą liczbą zdobytych pięciu bramek w krykiecie testowym.

Ashwin był jedynym strzelcem bramki Indii w drugiej sesji. Zwolnił kapitana Bangladeszu w 29. secie, dając Indiom przewagę. Gra została przerwana w połowie drugiej sesji ze względu na słaby deszcz i w piątek rozegrano tylko 35 overów. Bangladesz miał wynik 107/3 z Muminulem Haque (40*) i Mushfiqurem Rahimem (6*).

Bangladesz Mecz: Shodman Islam, Zakir Hasan, Najmul Hussain Shanto (w środku), Muminul Haque, Mushfiqur Rahim, Shakib Al Hasan, Litton Das (VC), Mehidi Hasan Miraz, Taijul Islam, Hasan Mahmood, Khalid Ahmed.

Indie zajęły 11. miejsce: Yashaswi Jaiswal, Rohit Sharma (w środku), Shubman Gill, Virat Kohli, Rishabh Pant (VC), KL Rahul, Ravindra Jadeja, Ravichandran Ashwin, Akash Deep, Jasprit Bumrah, Mohammad Siroj. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)