Kowboje pokonują Giants, gdy Malik Nabers i Micah Parsons odchodzą w ostatnich minutach z powodu kontuzji: Kluczowe wnioski na wynos

Autorzy: Saad Yousuf, Jon Machota i Charlotte Carroll

Po stracie łącznie 72 punktów w dwóch ostatnich meczach Dallas Cowboys pokonali New York Giants niewielkim wynikiem 20-15 w programie „Thursday Night Football”. Obie drużyny czekają na status dwóch kluczowych zawodników, którzy w ostatnich minutach meczu z powodu kontuzji opuścili mecz.

W czwartej kwarcie zawodnik podań gwiazd Cowboys, Micah Parsons, został zabrany do szatni bez lewego buta. Parsonsowi pomogono zejść z boiska po tym, jak został podwinięty podczas próby dogonienia rozgrywającego Giants, Daniela Jonesa.

Wyróżniający się debiutant Giants Malik Nabers opuścił boisko pod koniec czwartej kwarty ze względu na wstrząśnienie mózgu i już nie wrócił. Nabers został objęty protokołem w związku z wstrząśnieniem mózgu po tym, jak pozostał na ziemi po nieukończeniu gry przy linii bocznej Giants po czwartej próbie.

Odejście Parsonsa zepsuło jeden z najlepszych występów defensywnych Dallas w tym sezonie, ponieważ Cowboys ograniczyli Giants do pięciu celnych rzutów z gry i zaledwie 1,1 jarda na próbę w doskoku.

Obrona Dallas wzmacnia się

Obrona Cowboys grała na tyle dobrze, że zatamowała krwawienie z ostatnich dwóch tygodni. Być może najbardziej imponujące było to, że Giants osiągali średnio 1,1 jarda na prowadzenie. W powietrzu Cowboys byli bez trzech najlepszych zewnętrznych obrońców, gdy Trevon Diggs odszedł z boiska z powodu odwodnienia. Nawet gdy Andrew Booth i Amani Oruwariye mieli więcej czasu na grę, Giants nie byli w stanie wykorzystać Cowboys w powietrzu. Pomogło to, że Nabers wyszedł pod koniec czwartej kwarty i nie wrócił na ostatnią ofensywę Giants, która mogła wygrać mecz dzięki przyłożeniu.

Oruwariye podał sztylet, przechwytując go na ostatnim tchnieniu. Kontuzje w obronie są niepokojące, ale Cowboys mają kilka dodatkowych dni przed kolejnym meczem w Pittsburghu. — Saad Yousuf, Kowboje pokonali pisarza

Prescott ma za sobą udany wieczór

Dak Prescott miał bardzo udaną karierę w starciu z Giants. Nic więc dziwnego, że w czwartkowy wieczór pomógł drużynie Cowboys wrócić na prowadzenie, dzięki bardzo skutecznym podaniom 22 z 27. Prescott nie spisał się wybitnie w pierwszych trzech meczach Dallas. To zdecydowanie jego najlepszy wynik – po raz pierwszy w tym sezonie liczba podań przekroczyła 100.

Obrona zdecydowanie nadal ma problemy, więc właśnie takiego Prescotta the Cowboys potrzebują i, szczerze mówiąc, właśnie z tego powodu uczynili go najlepiej opłacanym graczem NFL. On i CeeDee Lamb przez większą część wieczoru byli w dobrej formie, odbijając się po niedzielnym paskudnym występie. Jednak Lamb nadal szuka swojego pierwszego w sezonie meczu na 100 jardów. — Jon Machota, pisarz bijący kowbojów

Nabers nadal błyszczy

Wielki dzień Nabersa w godzinach największej oglądalności zakończył się dla młodej gwiazdy Giants najgorzej, gdy opuścił mecz pod koniec czwartej kwarty. Nabers upadł, próbując odeprzeć czwarty rzut Jonesa z linii bocznej Giants. Na palcach upadł, ale szybko został otoczony przez sztab szkoleniowy. To był brutalny koniec dla debiutanta, który miał produktywny dzień.

Nie miał żadnych efektownych, akrobatycznych chwytów, jak w zeszłym tygodniu. Ale początkujący skrzydłowy naprawdę pokazał dziś swoją szybkość i ruch podczas swoich 12 przyjęć.

Nabers spisał się znakomicie, przełamując wślizgi, a najlepszym przykładem jego umiejętności mogło być przyjęcie z odległości 39 jardów, podczas którego oszukał Bootha tak bardzo, że dotknął trawy. Nabers przez cały sezon był centralnym punktem ataku Giants i sytuacja ta utrzymywała się nadal, gdy Jones regularnie wracał na boisko. Skończył z 115 jardami odbiorczymi, co daje mu łączny wynik w sezonie na poziomie 386 jardów. — Charlotte Carroll, Giants biją pisarza

Linia ofensywna Giants znów zachwyca

Tak wiele zmieniło się w linii ofensywnej Giants, odkąd doznali pobicia w meczu otwierającym sezon 2023. Po okresie zmian poza sezonem, w którym uczestniczyli nowi zawodnicy i trener na nowej pozycji, grupa stosunkowo niezawodnie rozpoczęła rok. Może nie są na szczycie ligi, ale są funkcjonalni, a to ogromny ruch we właściwym kierunku w Nowym Jorku.

Po zeszłotygodniowym starciu z Mylesem Garrettem i Brownsami, w czwartek linia ograniczyła wpływ Parsonsa. Według TruMedia Parsons miał tylko dwa naciski. W ostatnich czterech meczach przeciwko Giants Cowboys zdobyli 20 worków. Mają jednego dzisiaj wieczorem i Jones miał mnóstwo czasu. — Carrolla