Zaprzecza, że ​​lampy w IKN to produkty włoskie, Jokowi: od Boyolali

Czwartek, 26 września 2024 – 00:10 WIB

IKN, ŻYWY – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) z dumą pokazał różne elementy stolicy Indonezji (IKN) wykonane przez lokalnych rzemieślników, takie jak światła w Pałacu Garuda, które zostały wyprodukowane w Boyolali na środkowej Jawie.

Przeczytaj także:

Jokowi: Rozwój IKN jest wspierany przez ludzi za pośrednictwem DPR, błędem byłoby powiedzieć, że to mój projekt

Jokowi podkreślił, że Pałac Garuda w IKN został w całości zbudowany przez najlepszych synów i córki w kraju, a prawie 99 procent użytych materiałów budowlanych pochodziło z lokalnych źródeł.

„Ktoś zapytał: «Proszę pana, dlaczego te światła są tak piękne? Czy mogą pochodzić z Włoch». Nie, to są światła z Boyolali” – powiedział Jokowi na spotkaniu z Indonezyjskim Stowarzyszeniem Forum Harmonii Religijnej w Pałacu Garuda, IKN, środa , 25 września 2024 r.

Przeczytaj także:

Nigdy nie wdrożony, jaki będzie los podatku węglowego w rządzie Prabowa?

Pałac Państwowy IKN, bliższe spojrzenie na oblicze stolicy archipelagu (IKN)

„Lampa pochodzi od Boyolali. Wiem bardzo dobrze, kto ją wykonał. Wiem, że w wiosce zwanej Tumang, w Boyolali” – kontynuował.

Przeczytaj także:

SBY-Jokowi łączmy się, by wesprzeć Prabowo, Observer: Stawanie się dobrą tradycją przywódców narodowych

Były gubernator DKI Dżakarta oświadczył również, że zakończenie budowy IKN ma nastąpić w ciągu najbliższych 10–20 lat. Jokowi uważa jednak, że w 2045 roku IKN stanie się symbolem cywilizacji indonezyjskiej.

„Ponieważ to się dopiero zaczęło, nowa stolica właśnie się rozpoczęła, ukończenie może zająć 10 lat, może 15 lat, a może zająć 20 lat. Nie myślcie, że to zostało wykorzystane, to wszystko. Do tego jeszcze daleka droga , przed nami jeszcze długa droga” – stwierdził.

Według Prezesa Jokowiego IKN od początku miał nie tylko realizować rozwój, ale także tworzyć nową cywilizację poprzez innowacyjne podejście i ducha pracy. IKN ma także na celu ułatwianie wspólnoty i współpracy.

Jokowi wyjaśniła, że ​​IKN to miasto otwarte i włączające dla wszystkich grup, zbudowane w oparciu o różnorodność i żyjące w oparciu o różne interakcje społeczne, które istnieją w Indonezji.

„Chcemy również, aby IKN stało się miastem globalnym, ale także miastem pluralistycznym, które jest w stanie wnieść znaczący wkład we wzmacnianie harmonii i utrzymanie naszej różnorodności jako wielkiego narodu” – podsumował.

Następna strona

Według Prezesa Jokowiego IKN od początku miał nie tylko realizować rozwój, ale także tworzyć nową cywilizację poprzez innowacyjne podejście i ducha pracy. IKN ma także na celu ułatwianie wspólnoty i współpracy.

Następna strona



Zrodlo