Rysuj, aby zmienić dynamikę

Osasuna zremisowała po zaciętym meczu z Walencją na Mestalla (0:0) po meczu, w którym lokalna drużyna miała największe szanse, ale drużyna z Pampeluny utrzymała dobrą obronę i skuteczny Sergio Herrera, zdobywając swój pierwszy punkt gościem w tym sezonie.

Zaledwie trzy dni po swoim pierwszym zwycięstwie w LaLiga Valencia wróciła we wtorek na stadion Mestalla, gdzie chciała zapewnić sobie bezpieczne miejsce na ucieczkę z czerwonej strefy, podczas gdy Osasuna starała się zrehabilitować na własnym boisku, aby przełamać klasyfikację i osiągnąć stanowiska europejskie. Ale nikt nie mógł.

Baraja wykorzystał jedenastkę, która mu pomogła, aby wygrać z Gironą, z wyjątkiem André Almeidy, który po wyleczeniu bólu pleców zajął miejsce Javiego Guerry w wyjściowej jedenastce, a Vicente Moreno zaufał Raúlowi Garcíi de Haro, który przybył podłączony do sieci po golu w Vallecas i przez dobry kwadrans w ostatnią sobotę.

LaLiga

Enzo wciąż nie odnalazł swojego rytmu na boisku

Osasuna chciał na początku narzucić wolne tempo, podczas którego Pepelu oddał strzał z woleja, który o włos minął. Zespół gości spokojnie i bez zamiaru szybkiego zbliżania się do bramki strzeżonej przez Mamardashviliego, a kiedy to zrobił, wydawało się, że Tárrega przejmie piłkę Raúlowi.

W przeciwieństwie do rywala, Valencia mierzyła się z Diego Lópezem za każdym razem, gdy była w posiadaniu piłki, ale bez niebezpieczeństwa. Dopiero w 21. minucie Osasuna miał pierwszą szansę po faulu bocznym, a Torró wykończył piłkę, ale Mamardashvili bez problemu złapał piłkę.

Atmosfera meczu była jak na stadionie, zimno. Zwykle tętniąca życiem Mestalla jak zawsze zaśpiewała, prosząc o odejście Petera Lima, który w ten wtorek także poskarżył się na harmonogram i Javiera Tebasa, prezesa LaLigi. Brakowało jednak charakterystycznej energii w otoczeniu i na boisku.

Hugo Duro powrócił i jest nadzieją, której fani się trzymają

LaLiga

W miarę upływu minut tempo meczu rosło i Valencia poprosiła o rzut karny dla Daniego Gómeza de Herrery. Osasuna poskarżył się również na tupnięcie Mamardashvili po wybiciu piłki na Raúlu, który leżał przez kilka minut. Właśnie w ostatniej minucie Herrando zablokował strzał Almeidy, a Herrera złapał słaby strzał Rioji przy najlepszych okazjach w pierwszej połowie.

Po przerwie oba zespoły wyszły w innym rytmie. Dani Gómez spróbował tego uderzeniem piętą w pole karne, a Ibañez, który właśnie wyszedł na trawę, pokazał dobrą akcję, którą rzucił obok bramki. Valencia, która wpadła w desperację po opóźnieniu Herrery w zdobyciu bramki, intensywnie szukała bramki.

Bramkarz Osasuny robił wszystko, co w jego mocy, aby zablokować strzał Daniego Gómeza w 59. minucie, ale gdy miejscowi spisali się najlepiej, zaczęli cierpieć. Wejście Budimira i Rubéna Garcíi było świetne dla Osasuny, a odejście Almeidy i Barrenechei zaszkodziło Valencii.

Czarno-biali w obronie wyglądali jak flan, podczas gdy drużyna „rojillo” rzuciła się na całość w ataku. Bretones mocno go uderzyli, ale strzał trafił w obronę Che, a Mamardashvili rzucił się na ziemię, uniemożliwiając Budimirowi dobicie luźnej piłki.

Na Mestalla siły były wyrównane, ale ostatnią szansę miała miejscowa drużyna. Po trzech minutach doliczonego czasu Hugo Duro podał piłkę do Foulquiera, który wszedł w pole karne ze wszystkim, a Boyomo ją odrzucił. Po rzucie rożnym Mestalla poprosił o rzut karny ze względu na zagranie ręką Budimira, ale mecz zakończył się bezbramkowo.

Foulquier miał wyraźną szansę w ostatniej minucie

LaLiga

– Karta techniczna:

0 – Walencja: Mamardazwili; Thierry (Foulquier, m.74), Tarrega, Mosquera, J. Vazquez; Diego Lopez (Hugo Duro, m.74), Pepelu, Barrenechea (Javi Guerra, m.61), Rioja; Almeida (Fran Perez, m.61) i Dani Gomez (Canos, m.84).

0 – Zdrowie: Sergio Herrerę; Areso, Boyomo, Herrando, Abel Bretones; Moncayola (Ibañez, m.46), Torró, Moi Gómez; Peña (Bryan Zaragoza, m.77), Raúl García de Haro (Budimir, m.63) i Aimar Oroz (Rubén García, m.63).

Arbiter: Ortiz Arias (Komitet Madrytu). Upominał Mosquerę (m.47+) i Jesúsa Vázqueza (m.68) przez miejscowych oraz Torró (m.54), Herrando (m.70), Vicente Moreno (m.89) i Budimira (m.90) przez miejscowych goście.