Kylian Mbappe zostanie zbadany przed derbami Madrytu po niewielkim urazie uda

Kylian Mbappe zostanie poddany badaniom po tym, jak we wtorek z powodu kontuzji mięśniowej musiał zejść z boiska podczas wygranego przez Real Madryt meczu La Liga z Alaves.

25-letni napastnik został zmieniony po 80 minutach gry z powodu niewielkiego bólu w lewym udzie. Jego miejsce zajął Arda Guler.

Madryt potwierdził, że piłkarz przejdzie testy w środę lub czwartek przed niedzielnym wyjazdowym meczem z lokalnym rywalem, Atletico Madryt.

Trener Carlo Ancelotti wyjaśnił, że Mbappe poprosił o zdjęcie go z boiska ze względów ostrożnościowych.

„On jest w porządku, on jest w porządku, trochę (przeładowany)” – powiedział Ancelotti. „Poprosił mnie o zmianę, aby uniknąć problemów”.

W tym sezonie piłkarze Madrytu zmagali się już z wieloma kontuzjami, gdyż Brahim Diaz, Eduardo Camavinga i Dani Ceballos nie grają.

Mbappe zdobył bramkę w wygranym przez Madryt 3-2 meczu we wtorek, dodając do tego drugiego gola dla swojej drużyny w pierwszej połowie, po asyście Jude’a Bellinghama, który grał od początku meczu po tym, jak otrzymał pomoc w leczeniu kontuzji barku podczas wygranego w zeszły weekend meczu z Espanyolem.

Lucas Vazquez i Rodrygo również wpisali się na listę strzelców dla Madrytu, który już po 48 minutach prowadził 3-0, ale Alaves strzelił dwa gole w krótkich odstępach czasu w ostatnich 10 minutach, co doprowadziło do emocjonującego zakończenia meczu.

Bramka Mbappe’a była jego szóstą w ośmiu występach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, po długo oczekiwanym transferze z Paris Saint-Germain.

Zwycięstwo Madrytu pozwoliło im awansować na drugie miejsce w La Liga, jeden punkt za Barceloną, która rozegrała jeden mecz więcej. Niedzielni przeciwnicy Atletico są cztery punkty za trzecim miejscem.