Doug Pederson z Jaguars nie jest zdecydowany w sprawie Trevora Lawrence’a, ale obiecuje „zmiany” po 0-3 na początku sezonu

Jacksonville Jaguars wprowadzą zmiany po porażce z Buffalo Bills w poniedziałek, która spowodowała spadek drużyny do 0-3, powiedział trener Doug Pederson. Nie jest jasne, czy zmiany te obejmą rozgrywającego Trevora Lawrence’a.

„Muszą nastąpić zmiany, czy to w projekcie gry, personelu, czy we wszystkim” – powiedział Pederson po przegranej Jaguars 47-10. „Wszystko jest na stole, nazwijmy to, i to są wszystkie rzeczy, na które muszę zwrócić uwagę. Musimy spojrzeć na to (jako personel) i dokonać korekt”.

Jacksonville przegrało osiem z dziewięciu meczów od zeszłego sezonu i zajmuje dopiero 30. miejsce pod względem punktów na mecz (13,3) i 28. miejsce pod względem punktów traconych na mecz (28,3) po trzech meczach w 2024 roku. Według Lekkoatletykaprognozy playoff, Jacksonville ma 20 procent szans na udział w postseason i 14 procent szans na wygranie AFC South. Obie liczby stanowią około połowę prawdopodobieństw przedsezonowych Jaguars (40 procent, 27 procent).

Zespół zagra z liderem AFC South, Texans (2-1), w kluczowym meczu 4. tygodnia. Zapytany, czy potencjalne zmiany obejmują starterów Jacksonville, w tym Lawrence’a, Pederson nie wyjaśnił.

„Mówisz, że wszystko jest na stole, musimy przyjrzeć się kontuzjom” – powiedział. „Dzisiaj wieczorem mieliśmy kilku kontuzjowanych gości. Mogliby zostać przeniesieni w tym kierunku. Mogliby to być wyniki. To wszystko musimy ocenić, idąc naprzód”.

W poniedziałek Jaguars stracili czterech graczy z powodu kontuzji: rozgrywającego Jarriana Jonesa (uraz barku), środkowego obrońcę Foyesade’a Oluokuna (uraz stopy), prawego rozgrywającego Antona Harrisona (uraz kolana) i skrzydłowego Gabe’a Davisa (uraz barku).

Wynik 0-3 dla Jaguars jest najgorszym początkiem sezonu od 2021 roku.

Biuletyn Scoop City

Bezpłatne, codzienne aktualności NFL dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Zapisać sięKup biuletyn Scoop City

Lawrence, numer 1 w 2021 roku, nie wygrał żadnego startu od 26 listopada 2023 roku. We wtorek miał 21 z 38 na 178 jardów, jedno przyłożenie i jedną przechwyconą piłkę. W ciągu trzech gier osiągnął najniższy w karierze wskaźnik skuteczności podań (52,8, w porównaniu z 65,6 w zeszłym sezonie) i jardów na mecz (186,7). Został również zsackowany w 11 procentach dropbacków, co jest piątym najwyższym wskaźnikiem w lidze. Przechwyt Lawrence’a w poniedziałek nastąpił po przerzuconym podaniu przeznaczonym dla debiutanta, szerokiego odbiorcy Briana Thomasa Jr. w drugiej kwarcie, które zostało przechwycone przez Damara Hamlina.

„Każdy ma swoją kolej, by wykonać złą grę w złym momencie, ja również” – powiedział Lawrence. „Wiem, że nie gram tak dobrze, jak potrafię, po prostu. Są takie zagrania jak to z Brianem… po prostu rzut, którego nie trafisz, zamienia się w stratę piłki”.

Poza sezonem Jaguars pozyskali Maca Jonesa — niegdyś wybranego w pierwszej rundzie draftu przez New England Patriots — który miał być zmiennikiem Lawrence’a.

Obrona Jacksonville pozwoliła na przyłożenia w pierwszych pięciu posiadaniach Buffalo, pozwalając Bills na objęcie prowadzenia 34-3 w przerwie, co podwoiło się jako największy deficyt w przerwie w historii Jaguars. Jacksonville jest jedyną drużyną w NFL, która nie wymusiła straty, rok po zajęciu 10. miejsca w tej kategorii.

Zapytany, czy Lawrence musi grać „znacznie lepiej”, Pederson powiedział: „Potrzebuję, aby wszyscy trenowali i grali lepiej. Zostawmy to tak”.

(Zdjęcie: Scott Galvin / Imagn Images)