Martin Odegaard „za kilka tygodni” powróci po kontuzji, mówi menedżer Arsenalu Mikel Arteta

Mikel Arteta powiedział, że powrót Martina Odegaarda przed przerwą na mecze międzynarodowe w październiku byłby „niespodzianką”, ale kontuzja kapitana Arsenalu to „kwestia tygodni”.

W drużynie z północnego Londynu nie gra 25-letni Odegaard, który 9 września doznał kontuzji kostki w meczu z Norwegią przeciwko Austrii. Arteta powiedział w zeszłym tygodniu, że reprezentant Norwegii „przez jakiś czas” nie zagra.

Zapytany o dokładniejsze ramy czasowe powrotu Odegaarda i czy istnieje możliwość, że wróci przed przerwą na mecze międzynarodowe w październiku, szef Arsenalu powiedział: „Nie (nowe ramy czasowe), ale myślę, że to kwestia tygodni. Jak długo dokładnie, nie mogę powiedzieć. Możemy dostać niespodziankę (przed przerwą na mecze międzynarodowe), ale myślę, że to mało prawdopodobne”.

Kilku graczy również doznało skurczu w niedzielnym meczu z Manchesterem City zakończonym wynikiem 2-2, a zapytany o formę swojej drużyny, Arteta powiedział: „Zawsze wolę fakty od słów lub domniemań, więc zobaczmy, kto będzie dostępny jutro, a potem możemy o tym porozmawiać. Niestety, kilku graczy będzie niedostępnych”.

David Raya jest piłkarzem budzącym obawy, ponieważ widziano go opuszczającego Etihad z bandażem na nodze. Bramkarz Arsenalu Neto, który dołączył do klubu z Bournemouth na sezonowe wypożyczenie w ostatnim dniu okienka transferowego, nie może zagrać jutro przeciwko Bolton Wanderers w trzeciej rundzie Carabao Cup, ponieważ w zeszłym miesiącu grał już w tych rozgrywkach dla Bournemouth.

Zapytany, czy byłby zaniepokojony wystawieniem 16-letniego Jacka Portera na bramce, skoro 18-letni Tommy Setford również leczy kontuzję biodra, Arteta dodał: „Zobaczmy, jak sobie dzisiaj poradzą, i postaramy się podjąć decyzję, jeśli uznamy, że jest to możliwe”.

Menedżer Arsenalu przekazał również najnowsze informacje o stanie zdrowia Ołeksandra Zinczenki, który od przerwy wrześniowej pauzuje z powodu kontuzji łydki, mówiąc: „Myślę, że będzie pauzował jeszcze przez kilka tygodni”.

W niedzielę Arsenalowi brakowało kilku minut, aby zapewnić sobie trzy punkty na Etihad Stadium. (Carl Recine/Getty Images)

Remis w Manchesterze City zakończył tydzień trzech kolejnych meczów wyjazdowych Arsenalu, w których mierzyli się również z Tottenhamem Hotspur i Atalantą. Był to ważny tydzień dla Arsenalu przed rozpoczęciem sezonu, a nastroje te tylko się nasiliły po kontuzjach Odegaarda, Zinchenko, Mikela Merino i Takehiro Tomiyasu.

Po swojej stronie, przechodząc przez te gry w sposób, w jaki to zrobili, Arteta powiedział: „(Jestem) niezwykle dumny. Myślę, że pragnienie, jakie ma drużyna, aby rywalizować w każdym kontekście i dostosowywać się do różnych sposobów gry i radzić sobie z tym emocjonalnie i fizycznie, jest wspaniałe.

„Zadowolony? Nie. Ale rozumiejąc, jak trudny jest ten kontekst i z czym musieliśmy sobie radzić, a także z graczami, których mieliśmy poza grą, to była znacząca poprawa. Ale nie jesteśmy zadowoleni, ponieważ chcemy wygrać.

„Musieliśmy grać tak, jak musieliśmy grać (przeciwko City). Pierwsze 10, 15 minut, nie mogliśmy grać w 11v11. Potem staliśmy się o wiele lepsi. Potem zostaliśmy wrzuceni w zupełnie inny kontekst i zrobiliśmy to, co robi każda drużyna. Grali przez 30 sekund w 10 osób. Spójrz, co robili przez 30 sekund. To normalne, co robili. Musieliśmy zrobić to inaczej.

„Wyciągnęliśmy wnioski z przeszłości. Niestety, byliśmy w podobnej sytuacji kilka razy. Byliśmy w takiej samej sytuacji z Granitem (Xhaką) po 38 minutach i przegraliśmy 5-0. Lepiej żebyśmy się uczyli. Gdyby nie to, byłbym tępy, bardzo tępy”.

Następne cztery mecze Arsenalu odbędą się na własnym boisku, przeciwko Boltonowi, Leicester i Paris Saint-Germain, przed październikową przerwą na mecze międzynarodowe.