Analityk mówi, że jedna drużyna NFL poniosła w niedzielę „przerażającą porażkę”

(Zdjęcie: Doug Pensinger/Getty Images)

Nieoczekiwana porażka drużyny San Francisco 49ers z drużyną Los Angeles Rams 27-24 wstrząsnęła społecznością NFL.

Mimo że w drugiej połowie prowadzili różnicą 14 punktów, 49ers nie poradzili sobie pod ciężarem własnych błędów.

Kluczowi zawodnicy Brandon Aiyuk i Ronnie Bell upuścili kluczowe podania, niwecząc obiecujące akcje.

Rozgrywający Brock Purdy, mimo że imponował 292 jardami i trzema przyłożeniami, nie potrafił poradzić sobie z kosztownym błędem popełnionym pod koniec pierwszej połowy, który zmienił bieg gry.

Analityk NFL Nick Wright nie przebierał w słowach i nazwał to „przerażającą porażką” dla 49ers.

W programie „First Things First” Wright wyraził niedowierzanie, że faworyci w walce o przyłożenie przegrali z drużyną o bardziej widocznych słabościach.

Dodał, że „Brock Purdy grał naprawdę dobrze”, ale zauważył też, że rozgrywający nie potrafił przeprowadzić akcji wyrównującej w końcowych momentach – wyczyn przypominający bohaterskie poczynania Toma Brady’ego.

Wright wzbudził też kontrowersje, sugerując, że Steve Wilks, były trener defensywy 49ers, zwolniony po przegranej w Super Bowl LVIII, mógł zostać niesłusznie obarczony winą.

Analityk kontynuował miażdżącą ocenę, żartując, że obecna obrona 49ers „po prostu pozwoliła Mattowi Staffordowi i dzieciakom mieszkającym w jego bloku ich pokonać”.

Rzeczywiście, obrona 49ers miała ogromne problemy w trzecim tygodniu.

Pozwolili Rams zdobyć 27 punktów, w tym decydującego o zwycięstwie gola z pola.

Brak presji na Staffordzie był rażący, ponieważ wykonał 16 z 25 podań na 221 jardów, nie rzucając żadnej przechwyconej piłki.

To załamanie defensywy było szczególnie rozczarowujące, biorąc pod uwagę nieobecność gwiazdy drużyny Rams, Coopera Kuppa.

Brak komunikacji w defensywie doprowadził do ważnych zagrań Rams, co jeszcze bardziej obnażyło słabości defensywy 49ers.

Gdy kurz opadł po tym niespodziewanym zwycięstwie, 49ersom pozostało przegrupowanie sił i rozwiązanie oczywistych problemów, które zmieniły potencjalne zwycięstwo w bolesną porażkę.