Jason Cummings przypieczętował dramatyczne zwycięstwo Mohun Bagan Super Giant nad NorthEast United w thrillerze z 5 bramkami.

Bombaj, 24 września: Long-swinger Jason Cummings pomógł Mohunowi Baganowi Super Giantowi pokonać NorthEast United 3:2 w meczu Indian Super League (ISL) na stadionie Vivekananda Yuba Bharati Krirangan. Giganci z Kalkuty strzelali już gole w 12 kolejnych meczach ISL, podczas gdy Highlanders po raz pierwszy w trzech ostatnich meczach nie zdołali zachować czystego konta. Kwame Pepra strzelił gola w końcówce, gdy Kerala Blasters FC zebrało siły i zwyciężyło 2:1 ze Wschodnim Bengalem w ISL 2024–25.

Goście nie tracąc czasu, swoim wyjątkowym tempem i intensywnością zakłócali obronę Mohun Bagan SG. Pierwszą szansę na grę miał Aladdin Ajarai, który strzelił na bramkę z lewej strony Jitina MS. Zaplecze Mariners nie było w stanie odpowiedzieć na tempo i sztuczki Jitina, co pozwoliło mu łatwo spudłować.

Górale jednak wkrótce zostali nagrodzeni, gdy Ajaray naprawił swój wcześniejszy błąd i mocnym dośrodkowaniem trafił Mohameda Ali Bemamera. Marokański duet połączył siły, a Bemammer uderzył z dystansu obok Vishala Kite i dał gościom prowadzenie w czwartej minucie.

Pomimo dużej presji gospodarze odpowiedzieli pięknym rzutem wolnym, a młodzieniec Dippendu Biswas podniósł się po strzale Dimitriosa Petratosa i wyrównał w 10. minucie. To był doniosły moment dla 21-letniego obrońcy, który strzelił swojego pierwszego gola dla drużyny seniorów.

Podopieczni Juana Benaliego zachowali spokój przez następne 10 minut, a gospodarze cieszyli się posiadaniem piłki. Zastosowali kontratak, który łączył Ajarai z Jitinem po lewej stronie. 26-latek wykonał gwałtowny bieg, po czym wypuścił Ajaraia na prawą stronę pola karnego. Marokańczyk spokojnie trafił do siatki i pomógł North East United FC odzyskać prowadzenie w 24. minucie.

Mariners przyspieszyli po zdobyciu bramki i dwukrotnie byli blisko z bliskiej odległości, ale nie potrafili znaleźć bramki. Obie drużyny kontynuowały wymianę ataków, jednak goście schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy był niezwykle zacięty między obydwoma zespołami, a większość akcji toczyła się w środku pola. Gospodarze nadal jednak naciskali i w końcu doprowadzili do wyrównania w 61. minucie, kiedy Subhasis Bose głową skierował do domu piłkę po tym, jak Gurmeet Singh nie wybił rzutu rożnego Grega Stewarta. Mohammed Sports Club zremisował 1:1 z FC Goa i zdobył pierwszy punkt w ISL 2024–25.

Podopieczni Jose Moliny nadal dążyli do zwycięskiego gola i wreszcie zostali nagrodzeni, gdy dwóch zmienników, Sahal Abdul Samad i Jason Cummings, połączyło siły, a ten ostatni w 87. minucie odbił piłkę po dośrodkowaniu pierwszego.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)