Wiadomości ze świata Premier Modi po „udanej” wizycie w USA wyjechał do domu

Nowy Jork, 24 września (PTI) Premier Narendra Modi w poniedziałek wyjechał do domu po „udanej i niezwykłej” trzydniowej wizycie w USA, podczas której wziął udział w Szczycie Czterostronnym, inkluzywnym wydarzeniu indyjskiego społeczeństwa. Kolejny szczyt Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

W niedzielę odbył także dwustronne spotkania ze swoimi japońskimi i australijskimi odpowiednikami na marginesie szczytu czworostronnego i wymienił poglądy na temat rozszerzenia współpracy dwustronnej w przyszłości dla obopólnych korzyści oraz „pokoju, stabilności i dobrobytu” w regionie Indo-Pacyfiku.

Przeczytaj także | „Jedna ziemia, jedna rodzina, jedna przyszłość”: Premier Indii Narendra Modi podczas swojego przemówienia na szczycie ONZ w Nowym Jorku ponownie podkreślił zaangażowanie Indii w eliminację ubóstwa i zmniejszenie przepaści cyfrowej (obejrzyj wideo).

„Premier @narendramodi leci do Delhi po udanej i niezwykłej wizycie w USA” – podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie w sprawie X.

Modi przybył do Stanów Zjednoczonych w piątek i 1-go wziął udział w spotkaniu liderów Kwartetu w Wilmington w stanie Delaware.

Przeczytaj także | Pakistański samolot ląduje awaryjnie: Poważnej tragedii udało się uniknąć podczas lotu Jinnah FL-846 po ostrzeżeniu o dymie na lotnisku w Lahore (zobacz zdjęcie i wideo).

W sobotę prezydent Joe Biden był gospodarzem szczytu Quad Leaders w swoim rodzinnym mieście Wilmington w stanie Delaware. Uczestniczyli w nim premier Modi, premier Australii Anthony Albanese i premier Japonii Fumio Kishida.

Dokonując rzadkiego posunięcia, Biden gościł także Modiego na dwustronnym spotkaniu w swoim domu, a szczyt quadów odbył się w Archmere Academy w Wilmington.

Podczas spotkania prezydent USA Biden z zadowoleniem przyjął postępy w zakupie przez Indie 31 dronów dalekiego zasięgu MQ-9B od amerykańskiego majora ds. obrony General Atomics, ponieważ on i premier Modi zobowiązali się do zwiększenia wzajemnych dostaw sprzętu wojskowego między obiema stronami. .

Na marginesie tego szczytu Modi odbył także dwustronne spotkania ze swoimi odpowiednikami z Australii i Japonii.

Również w przypadku Stanów Zjednoczonych szczególnym elementem spotkania dwustronnego był powrót do Indii 297 antyków, z których część została wystawiona w rezydencji Bidena podczas spotkania.

Na Szczycie Czterostronnym premier Modi wraz z innymi zainteresowanymi stronami podkreślił podejście Indii polegające na współpracy, komunikacji i zaangażowaniu na rzecz rozwoju z różnymi partnerami w regionie Indo-Pacyfiku.

Podczas szczytu przywódcy ogłosili także, że Moon Cancer Quartet to przełomowe partnerstwo na rzecz ratowania życia w regionie Indo-Pacyfiku.

Indie przeznaczyły 7,5 miliona dolarów na walkę z rakiem szyjki macicy w regionie Indo-Pacyfiku.

Kraje Quad ogłosiły także nową Inicjatywę Regionalnego Szkolenia Morskiego Indo-Pacyfiku (MAITRI), aby umożliwić swoim partnerom w regionie korzystanie z narzędzi w ramach świadomości domeny morskiej Indo-Pacyfiku (IPMDA) i innych inicjatyw partnerów Quad w celu monitorowania, nadzoru i ochrony wodach, egzekwować swoje prawa i zapobiegać nielegalnym zachowaniom.

Po czterostronnym spotkaniu w Wilmington Modi wyjechał w sobotę do Nowego Jorku na drugi dzień, aby wziąć udział w wydarzeniu społeczności indyjskiej na Long Island, a następnie trzeciego dnia przemawiać na kluczowym konklawe w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W sobotę Modi przemawiał na wielkim zgromadzeniu Amerykanów pochodzenia indyjskiego w Nassau Coliseum w Nowym Jorku.

Nazywając Indie „krainą możliwości”, premier Modi powiedział zgromadzonym, że postawił przed krajem bardzo ambitne cele na swoją trzecią kadencję.

Podczas wydarzenia zapowiedział także, że Indie otworzą dwa nowe konsulaty w Bostonie i Los Angeles, które zaspokoją długo oczekiwane potrzeby szybko rosnącej społeczności indyjsko-amerykańskiej w tych dwóch głównych amerykańskich miastach.

Podczas gdy Boston uważany jest za edukacyjną i farmaceutyczną stolicę Stanów Zjednoczonych, Los Angeles, siedziba Hollywood, jest gospodarzem kolejnych Letnich Igrzysk Olimpijskich, a obecny ambasador USA w Indiach, Eric Garcetti, jest byłym burmistrzem miasta.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 13 000 Amerykanów pochodzenia indyjskiego. Organizatorzy podali, że choć większość pochodziła z Nowego Jorku i New Jersey, Amerykanie pochodzenia indyjskiego przybyli z 40 stanów. Do transportu wykorzystano 60 wynajętych autobusów.

Docenił rolę Amerykanów pochodzenia indyjskiego we wzmacnianiu relacji między Indiami a USA i nazwał ich ambasadorami marki Indii.

Po wydarzeniu premier Modi wziął udział w „produktywnym” okrągłym stole z liderami wiodących amerykańskich firm technologicznych, podczas którego podkreślił perspektywy wzrostu Indii i omówił inicjatywy mające na celu rozszerzenie współpracy dwustronnej w różnych sektorach.

Spotkanie odbyło się w niedzielę w hotelu Lotte New York Palace podczas drugiej części trzydniowej wizyty Modiego w USA. Udział w nim wzięli liderzy największych amerykańskich firm zajmujących się najnowocześniejszymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja, obliczenia kwantowe i półprzewodniki.

Namawiał dyrektorów generalnych największych amerykańskich firm, aby wykorzystali historię wzrostu gospodarczego Indii, gdyż kraj ten dokłada wszelkich starań, aby w trzeciej kadencji stać się trzecią co do wielkości gospodarką świata.

3-go premier Modi przemawiał na nadchodzącym szczycie ONZ i powiedział, że „sukces ludzkości leży w naszej wspólnej sile, a nie na polu bitwy”.

Zwracając się do światowych przywódców z widocznego podium w sali Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Modi rozpoczął swoje przemówienie słowami „Namaskar”, mówiąc, że wniesie do ONZ głos 1,4 miliarda Hindusów, czyli jednej szóstej ludzkości.

Podczas konklawe Modi zapewnił społeczność międzynarodową, że Indie będą nadal myślami, słowami i czynami działać na rzecz ochrony praw całej ludzkości i światowego dobrobytu.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)



Zrodlo