Historia Budiego Ariego pełna entuzjazmu w związku z „eskortowaniem” papieża Franciszka w Senayan

Poniedziałek, 23 września 2024 – 13:03 WIB

Dżakarta, VIVA – Najwyższy przywódca światowego Kościoła katolickiego i głowa państwa Watykanu, papież Franciszek, odwiedził Dżakartę w Indonezji w dniach 3–6 września 2024 r.

Przeczytaj także:

Sprawa wycieków danych, DPR wzywa Ministra Koordynującego ds. Politycznych, Prawnych i Bezpieczeństwa oraz Ministra Komunikacji i Informacji

Jednym z działań prowadzonych przez Papieża było odprawienie uroczystej Mszy św. na stadionie Gelora Bung Karno lub stadionie GBK i Madya w Senayan w południowej Dżakarcie w dniu 5 września.

W uroczystej mszy świętej wzięło udział ponad 85 tysięcy katolików z całej Indonezji. Minister Komunikacji i Informacji (Menkominfo) Budi Arie Setiadi odniósł szczególne wrażenie z obecności papieża Franciszka w Dżakarcie.

Przeczytaj także:

Akcja Ministerstwa Komunikacji i Informacji ratuje miliony ludzi z sideł hazardu internetowego

„Dumny i jednocześnie podekscytowany” – powiedział podczas wizyty w redakcji tvOne w obszarze przemysłowym Pulogadung w Dżakarcie w środę, 18 września 2024 r.

Przyznał, że jest dumny, ponieważ Indonezja odzwierciedla wielkość narodu w zachowaniu harmonii religijnej i tolerancji.

Przeczytaj także:

Budi Arie: Wykorzenienie hazardu internetowego musi być odporne na pokusy

Według niego tolerancja i wzajemny szacunek to wartości, które od dawna są wspólnie pielęgnowane i pielęgnowane.

Właściwą postawę tolerancji pośród wielu różnic w Indonezji można przekazywać z pokolenia na pokolenie, aby mogła wspierać morale i zapewniać pozytywne wartości dla postępu narodu.

„Spotkałem go (papieża Franciszka) 3 razy. Jest niezwykłą osobą. To (wizyta papieża Franciszka w Dżakarcie) jest ważnym symbolem dla świata tego, jak Indonezja jest w stanie żyć obok siebie w pokoju pomimo dzielących ją różnic” wyjaśnił Budi Arie.

Tymczasem czuł zdenerwowanie i niepokój, ponieważ nie chciał, aby sieć internetowa i komunikacja były powolne, a nawet przerywane podczas Mszy św.

„Dobrze się tym opiekuję. Nie pozwólcie, żeby sieć zwolniła, a tym bardziej się zepsuła. To niebezpieczne, prawda? Ja to bezpośrednio monitoruję. Zaczynam się denerwować” – powiedział Minister Komunikacji i Informacji .

Dla informacji, Dyrekcja Generalna ds. Zasobów i Sprzętu Pocztowego i Informacyjnego (Ditjen SDPPI) Ministerstwa Komunikacji i Informacji nadzoruje i kontroluje wykorzystanie widma częstotliwości radiowych (SFR) podczas Mszy św. w Senayan.

Monitoring prowadzony przez Dyrekcję Generalną SDPPI ma na celu utrzymanie i zapewnienie, że wszelkie wykorzystanie SFR podczas działań jest bezpieczne od zakłóceń spowodowanych nielegalnym wykorzystaniem SFR i niezgodnym z jego przeznaczeniem.

Monitorowanie koncentruje się głównie na kilku częstotliwościach, a mianowicie częstotliwościach 136–174 MHz, 350–400 MHz i 400–470 MHz w przypadku częstotliwości używanych przez Handy Talky/Radio Communications, a następnie częstotliwości 2,4 GHz, 5,1 GHz i 5,8 GHz wykorzystywane przez punkty dostępowe, drony i kamery bezprzewodowe, a także częstotliwości 3196,5 MHz i 6141,5 MHz oraz 3880,25–3894 MHz i 6103–6119 MHz używane w satelitach.

Następna strona

„Spotkałem go (papieża Franciszka) 3 razy. Jest niezwykłą osobą. To (wizyta papieża Franciszka w Dżakarcie) jest ważnym symbolem dla świata tego, jak Indonezja jest w stanie żyć obok siebie w pokoju pomimo dzielących ją różnic” wyjaśnił Budi Arie.



Zrodlo