„Król” Artur wreszcie zakłada koronę w Valladolid

Mówią, że nie można być prorokiem we własnym kraju i to powiedzenie dręczyło Arturo Coello przez kilka lat. Pochodzący z Valladolid zdobył tytuły wszystkich kolorów na całej planecie, ale Nigdy nie mógł dotknąć chwały w miejscu, w którym się urodził.

Dziś w końcu osiągnął jedną z niewielu rzeczy, których brakowało w jego godnym pozazdroszczenia dorobku, zdobywając drugie miejsce w Valladolid. Usunął zakorzenioną w boku cierń, potwierdzając tym samym swoją pozycję jedynego lidera rankingu.

Agustín mu to zaproponował. Arturo dał mu szansę na wygranie turnieju w Argentynie, ale w zeszłym roku nie udało mu się tego odrobić w León.. Rok 2024 był rokiem, w którym po wielu miesiącach udało mu się odzyskać radość. IMecz z Catamarcą był niesamowity i choć głównym bohaterem tego dnia jest jego kolega z drużyny, nie można przeoczyć poziomu, na jakim prezentuje się Tapia. W finale tego sezonu Mozart rozdaje swoją najlepszą muzykę.

Arturo świętuje tytuł na P2 w Valladolid.Premier upadł

Gra rozpoczęła się od oczekiwanego scenariusza. Wyszliśmy z finałów, w których numer jeden nie pozostawił żadnej opcji dla „Chingalána” i pierwsze etapy meczu zdawały się powtarzać tę samą historię. Po raz kolejny Galán zaczął bardzo zimnowychwytując błędy i dając przewagę rywalom. Przeciwko Coello i Tapii nie można się poddawać. Jednakżezawodnik z Madrytu stopniowo się rozgrzewał, a Centrum Sportowe Pisuerga cieszyło się z możliwości zaciętego finału.

Niewystarczająca reakcja Chingotto i Galána

Pierwszy set padł po stronie Agustína i Arturo (6-4), ale odczucia obu zawodników były coraz lepsze.. „Król” był tym, który obniżył swoje wyniki, ale Ale i Fede wykorzystali to, aby wrócić do gry. Drugi set wbrew wszystkiemu został wygrany przez madryckiego gracza i zawodnika Olvarríi (4:6).

Gdy jednak mecz wszedł w decydujący moment, Agustín Tapia przejął stery i przechylił szalę zwycięstwa. Chingotto, któremu nie udało się bardziej niż zwykle, również przybliżył tytuł do numeru jeden. Galán także miał spektakularny trzeci set, ale połączenie podekscytowanego Arturo i Tapii w jego wersji najbliższej doskonałości było zbyt duże. Zamknęli mecz wynikiem 6:3, co przedłużyło passę zwycięstw i jeszcze bardziej umocniło pozycję lidera w rankingu.

O finale zadecydowały niewymuszone błędy

Kluczem do starcia okazała się liczba niewymuszonych błędów pary numer dwa.. Ponosząc tak wiele porażek, bardzo trudno jest pokonać dwóch zawodników tak sprawnych jak Arturo i Agustín. Podczas gdy zwycięzcy „rozdali” 17 punktów, „Chingalán” zgromadzili 35. Zbyt duża różnica pomiędzy dwiema najlepszymi parami na świecie.

Statystyki finału P2 w Valladolid.

Statystyki finału P2 w Valladolid.Padel Intelligence

W przypadku Galána prawie wszyscy byli w pierwszym secie, podczas gdy Fede upadł w trzecim. Chociaż tak, zrobili 9 zwycięzcy więcej, to nie wystarczyło, aby wygrać finał. Ale to ten, który zarobił najwięcej i ten, który najwięcej poniósł, co jest całkowitym przeciwieństwem Arturo Coello. Wyciągnięta lekcja dla drugich w rankingu, którzy wiedzą, że w takich meczach nie mogą sobie pozwolić na tak dużą rezygnację, bo cios za ciosem są nie do zatrzymania.