Portrety Izaaka Perala i jego żony będą razem w muzeum domowym, które zostanie otwarte w Kartagenie

Portrety Izaaka Perala i jego żony Carmen Cencio zostaną wspólnie wystawione w nowym Domu-Muzeum, który zostanie otwarty w przyszłym roku w rodzinnym mieście wynalazcy.

Rodzina Peralów i kolekcjoner Diego Quevedo Przekazali liczne materiały, które zostaną wystawione w nowym muzeum, a ich liczba przekracza 250 egzemplarzy.

Najnowsze obiekty zaprezentował burmistrz Kartageny w towarzystwie bliskich Izaaka Perala. Wśród trzydziestu podarowanych obiektów znajduje się portret żony wynalazcy i kilka oryginalne plany łodzi podwodnej.

Burmistrz Kartageny Noelia Arroyo przyjęła dzisiaj tę wiadomość Izaak Peral Delgado, prawnuk wynalazcy łodzi podwodnejktóra przekazała 30 dzieł, które znajdą się w zbiorach przyszłego Domu-Muzeum poświęconego słynnemu żeglarzowi i wynalazcy z Kartageny.

Według burmistrza jest to „przedmioty o nieobliczalnej wartości”, i chciałem podkreślić obecność dwóch, które mają wielką wartość symboliczną. Z jednej strony, wyjaśnił Arroyo, „portret żony Izaaka Perala, Pani Carmen Cenciobo to partnerka portretu Izaaka Perala, który podarował Radzie Miejskiej Diego Quevedo”, a drugim cennym elementem jest „oryginalny plan prototypu łodzi podwodnej zaprojektowanego przez naszego wynalazcę”, jeden z nielicznych, które nie znajdują się w Wojskowym Archiwum Historycznym. Co więcej, jest to także dzieło Diaza Moliny„jeden z najwybitniejszych hiszpańskich portrecistów przełomu XIX i XX wieku” – dodał radny.

Ze swojej strony Izaaka Perala Delgadozapewnił, że „dla rodziny to zaszczyt być tutaj, ponieważ Kartagena zawsze ceniła i uznawała postać Izaaka Perala we wszystkich wydarzeniach w historii”.

DOM-MUZEUM

Jeśli chodzi o Dom-Muzeum przy ulicy Zorrilla, Arroyo zapewnił, że „pracujemy nad zakończeniem wszystkich prac w pierwszą połowę przyszłego roku i móc ostatecznie włączyć go do szlaków turystycznych i kulturalnych Kartageny.”

Dom Isaaca Perala jest istotnym elementem w kreowaniu miasta jako „Kartageny, miasta łodzi podwodnej”. Oprócz przestrzeni muzealnej stanowią one również kluczowe elementy tego projektu „The muzealizacja Toniny, nad którą pracujemy, czy żagla Mistral „który zostanie wyeksponowany na morskiej fasadzie miasta” – wyjaśnił burmistrz, dodając, że „to właśnie ta część pozwala nam rozmawiać o historii łodzi podwodnej, ale także o przyszłości miasta, w którym S 81”

Zrodlo