Arteta spodziewa się „100 meczów” z czerwonymi kartkami po wyrzuceniu Trossarda z boiska w meczu Arsenalu z Manchesterem City

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta powiedział, że spodziewa się, iż w „100 meczach Premier League” w tym sezonie piłkarze zostaną wyrzuceni z boiska za opóźnianie wznowień gry po tym, jak Leandro Trossard otrzymał drugą żółtą kartkę za przewinienie podczas niedzielnego meczu z Manchesterem City, zakończonego remisem 2:2.

Trossard został ukarany przez sędziego Michaela Olivera za faul na Savinho w połowie pierwszej połowy meczu na Etihad Stadium. Tuż przed przerwą Trossard został ukarany za faul, po czym odkopał piłkę po tym, jak Oliver zagwizdał i pokazał mu drugą żółtą kartkę.

Wyrzucenie z boiska Trossarda wywołało porównania do wyrzucenia z boiska jego kolegi z drużyny, Declana Rice’a, gdy pomocnik otrzymał drugą żółtą kartkę za wykopnięcie piłki podczas zakończonego remisem 1:1 meczu Arsenalu z Brighton & Hove Albion w zeszłym miesiącu.

Arsenal prowadził z City 2-1, gdy Trossard został wyrzucony z boiska. Dzięki temu gospodarze nie dali się sprowokować przez niemal całą drugą połowę, zanim w 98. minucie gospodarze wyrównali wynik, strzelając bramkę wyrównującą za sprawą wprowadzonego na boisko zmiennika Johna Stonesa.

„Wolę nie komentować” – powiedział Arteta, zapytany o zwolnienie Trossarda. „Widziałem to i jest to tak oczywiste, że zostawiam to wam. Już miałem duże kłopoty, próbując rozwiązać to, co wydarzyło się na boisku. To nie mój problem, aby rozwiązać to, co dzieje się poza boiskiem”.

Czerwona kartka Trossarda zmieniła plan gry Arsenalu (Michael Regan/Getty Images)

Zapytany o poprzedni incydent w meczu, kiedy skrzydłowy City Jeremy Doku wydawał się kopać piłkę, gdy Arsenalowi przyznano rzut wolny, Arteta dodał: „To właśnie mówię.

„To tak oczywiste, że nie ma potrzeby tego komentować. To już drugi raz. Spodziewam się 100 meczów Premier League, 10 na 11 lub 9 na 10 w tym sezonie. Zobaczymy”.

wejść głębiej

WEJDŹ GŁĘBIEJ

Informacje: Man City 2 Arsenal 2 – Kontrowersyjna czerwona kartka, szybkie rzuty wolne i rywalizacja rozgorzały w klasycznej odsłonie

Po czerwonej kartce Arteta wpuścił Bena White’a za Bukayo Sakę w przerwie. White był niespodziewanie nieobecny w wyjściowym składzie, Jurrien Timber przeszedł na prawego obrońcę, a Riccardo Calafiori po raz pierwszy w Premier League zaczął jako lewy obrońca.

„Tak” – powiedział Arteta, gdy zapytano go, czy White ma kontuzję. „Nie chcieliśmy (grać z nim tak długo), ale musieliśmy. Rozmawiałem z nim wczoraj i chciałem go chronić.

„On nigdy ci nie powie, że nie jest w formie. Przebiegnie przez mur dla ciebie. Nie zamierzałem go dzisiaj wykorzystywać. Ale jestem bardzo wdzięczny, bo spisał się znakomicie”.

Erling Haaland dał City wczesne prowadzenie, ale Calafiori wyrównał z dystansu, a Gabriel dał prowadzenie Arsenalowi strzałem głową.

Arteta odmówił również komentarza w sprawie tego, że Haaland najwyraźniej rzucił piłkę w głowę Gabriela po późnym wyrównaniu meczu Stonesów.

Dzięki remisowi City pozostaje na szczycie tabeli ligowej, podczas gdy Arsenal jest na czwartym miejscu, dwa punkty za podopiecznymi Pepa Guardioli.

(Górne zdjęcie: Carl Recine/Getty Images)