Wyścigi nadal burzą mury i kończą czar Castalii (0-1), aby objąć prowadzenie

Wyścigi w dalszym ciągu znajdują się na szczycie ligi Hypermotion, wygrywając w Castalii (0-1) i dodając czwarte z rzędu zwycięstwo przeciwko Castellón, który słono zapłacił za błędy w obronie i nadal nie jest w stanie wygrać w tym sezonie na swoim lennie. Do tego doszedł do świetnego występu Ezkiety, który kilkukrotnie ratował swoją drużynę.

Zgodnie z oczekiwaniami Castellón i Racing wyszli gotowi, bez żadnych spekulacji, szukać bramki dla rywali. Mecz od początku był bardzo otwarty z udziałem drużyny z Kantabrii, która miała największe szanse, zwłaszcza trzy z rzędu od 10. do 12. minuty, ale nie potrafiła otworzyć wyniku.

TRZY OKAZJE W DWIE MINUTY

Najpierw to Jozhua uniknął bramki, rzucając się na ziemię i wyczekując Andrésa, gdy ten musiał jedynie odepchnąć piłkę; Kilka sekund później, po stracie piłki w strefie obronnej, Arana został sam w meczu z Crettazem, a miejscowy bramkarz uniemożliwił zdobycie bramki. Ponownie Crettaz w 13. minucie zatrzymał strzał Vicente.

Castellón zareagował po kilku minutach ostrej presji ze strony Racingu, dając Raúlowi Sánchezowi dwie szanse. Pierwszą po rzucie rożnym, a drugą po kontrataku, którego nie udało mu się zdefiniować, i który posłał piłkę niecelną.

pająk, do poprzeczki

Jednak najlepszą okazję miał Arana, który po strzale z pół obrotu w polu karnym Albinegry trafił w poprzeczkę. Obie drużyny próbowały walczyć aż do przerwy, tworząc sobie aż 14 szans na zdobycie bramki rywali, ale nie udało im się znaleźć drogi do bramki. Crettaz ponownie pojawił się w ostatnim tchnieniu i obronił bramkę gości w meczu jeden na jednego Michelina.

Druga połowa rozpoczęła się od poważnego błędu w obronie Mamah, który stracił piłkę na linii bazowej w pobliżu własnego pola karnego. Mario wszedł w to spotkanie i popełnił rzut karny po stronie Racingu. Andrés wziął odpowiedzialność za strzał i strzelił w lewą stronę Crettaza, oszukując bramkarza i wystawiając swoją drużynę na prowadzenie. To piąty gol króla strzelców Racingu.

KARRIKABURU MIAŁ KOLEJNĄ DOSKONAŁOŚĆ

Castellón nie doszedł do siebie po bramce, a Racing miałby szansę zwiększyć przewagę w butach Karrikaburu, odzyskując piłkę po błędzie na starcie Castellón i pozostawiony sam sobie w meczu z Crettazem, chociaż jego strzał był również bardzo wysoko, mając na boisku Íñigo Vicente lewy w lepszej pozycji do strzału. Napastnik był samolubny i chciał strzelić swojego pierwszego gola dla Racingu.

Nadeszła lokalna reakcja i wyłoniła się postać Jokina Ezkiety. Bramkarz gości obronił najpierw podwójną szansę Raúla Sáncheza i Douglasa, a następnie strzał Seutjensa zaledwie dwa metry od linii bramkowej, po świetnej rekonwalescencji Jozhuy na skraju pola karnego, który bramkarz Racing ponownie odrzucił, przechylając się na jednego bok i odbił stopą piłkę, która zmierzała w stronę środka bramki.

EZKIETA SALVADOR

Albinegros nadal próbowali, a Calatrava, który wszedł na boisko z ławki, stanął w polu karnym po asyście Jesúsa de Miguela, chociaż jego strzał dośrodkował obok bramki. Zawodnik Miguela miał szansę w 84. minucie, ale nie trafił do bramki i Ezkieta ją przyjął.

Castellón nie doprowadzi do remisu i w ten sposób kontynuują grę bez zwycięstwa w Castalii w sezonie, w którym powrócili na drugie miejsce, natomiast Racing dodaje trzy kolejne punkty, które pozwolą, w przypadku braku tego, co zrobi Eibar w Almerii, na najwyższym z klasyfikacja solowa z 14 punktami. To czwarte z rzędu zwycięstwo zielono-białych, którzy odnieśli pełne zwycięstwa na wyjeździe (Oviedo, Teneryfa i Castellón).