Wszystko, czego dotknie, zamienia się w złoto

Po zdecydowanym podbiciu Montilivi Ale jesienią na premierze nowej Ligi Mistrzów w MonakoBarcelona wznawia mistrzostwo ligi, odwiedzając trudny stadion La Ceramica z myślą o utrzymaniu swojej nieskazitelnej trajektorii, na której ma pięć zwycięstw w ciągu tylu dni.

W tym celu Hansi Flick używa zmodyfikowanej jedenastki w którym Dani Olmo nie będzie mógł uczestniczyć ze względu na kontuzję. Domínguez wchodzi za Cubasí; Pablo Torre dla Casadó i Gerard Martín dla Balde. Niemiecki trener już wcześniej uprzedził, że dokona zmian.

TER STEGENA

Nie musiał interweniować w pierwszych minutach, ale musiał być uważny, ponieważ Villarreal często był blisko swojej bramki. W końcówce pojawił się Pepe, a Niemiec wykorzystał swój refleks i oddał strzał w poprzek.

Zastosowanie: 7

KOUNDE

Jak zwykle wykazuje dużo ruchu, łączy atak z piłką i wycofuje się w porę, aby nie złapać go w plecy. Postawił dobre centrum w pierwszej połowie meczu, gdy Lewandowski miał zmienić wynik na 0:2.

Sergi Dominguez

Jeden z nowych nabytków w jedenastce Barcelony, zastępując Cubarsiego na środku obrony. Potrzebuje więcej minut, aby lepiej zrozumieć Iñigo Martíneza. Pepe dobrze złapał piłkę w grze, która doprowadziła do zdobycia pierwszego gola dla Villarreal.

Zastosowanie: 4

IÑIGO MARTINEZ

Jeszcze jeden dzień zdobywania doświadczenia w środku obrony Barcelony.

Zastosowanie: 5

Gerarda Martina

Kolejna nowość, wejście przez Wiadro. Gra Barcelony schodzi bardziej na prawą stronę, więc drużyna Barcelony gra niewiele, gdy jej drużyna jest przy piłce.

PAUL TORRE

Niewiele pojawiał się w środku pola culé, dopóki nie pokazał klasy, podając przefiltrowaną piłkę do Lewandowskiego, dzięki czemu Polak zdobył pierwszego gola w meczu.

Zastosowanie: 6

ERIC GARCIA

Flick dał mu nową szansę po jego wczesnym wydaleniu z Monako. Kilka razy chwycili go za plecy. W pierwszych minutach nie wydawał się całkiem komfortowo grać w środku pola, ale stopniowo się uspokoił. Bezbramkowa i późniejsza główka sprawiła, że ​​było 0-2.

PEDRI

Wyznaczając tempo Barcelony, pierwszego gola zdobył w 18. minucie strzałem, który minął słupek.

LAMINAT JAMALOWY

Po raz kolejny wszystko, czego dotknie, niesie ze sobą niebezpieczeństwo. W 17 minucie wysłał jeden ze swoich wątków na pocztę. Drugi gol padł po świetnym dośrodkowaniu z dalekiego słupka do Erica Garcíi.

Zastosowanie: 8

LEWANDOWSKI

Brakujący na początku Polak nie miał okazji sprawić kłopotu bramkarzowi Villarreal, dopóki Pablo Torre nie zaserwował mu takiej okazji na talerzu. I oczywiście nie zmarnował tej szansy na wynik 0:1. Jakby tego było mało, niedługo po wykonaniu drugiego, wymyślił niekonwencjonalne, ale skuteczne kopnięcie znad głowy, aby wykonać drugie.

Zastosowanie: 9

RAPHINHA

Zaczął od pierwszego ostrzeżenia, ale w dalszej części pierwszej połowy już nie mógł znaleźć kolegów z drużyny. Pomógł w obronie młodemu Gerardowi Martinowi.