Gemma Triay i Claudia Fernández zaskakują numery 1 na Oysho Valladolid Premier Padel P2

Gemma Triay i Claudia Fernández zostały nagrodzone Oysho Valladolid Premier Padel P2, po zwycięstwie 6:3, 6:2 z aprioryczną faworytką Paulą Josemarią i Arianą Sánchez, w meczu, który kontrolowali od początku.

Dla zawodników Minorki i Madrytu jest to czwarty tytuł w sezonie Właśnie przegrali dzisiaj ze swoimi rywalami w Rotterdamie w zeszłym tygodniu za podwójne 6-4.

Duet Triay-Fernández zaczął bardzo mocno, dominując w siatce, co pozwoliło im przełamać serwis, najpierw Josemaríi, a w czwartym secie Sáncheza, który Już na początku meczu wyszli na prowadzenie 4:0.

Numer dwa na świecie wydawał się bardzo pewny siebie na torze pawilonu Pisuerga, i nie tylko w swoich usługach, z dobre bloki i bardzo jasne pomysły na to, jak skrzywdzić rywali.

Ale Liderzy rankingu zareagowali „przełamaniem” w piątej partii, a także w siódmej co, dodając do dobrego serwisu Pauli Josemaríi, doprowadziło do wyniku 4-3, dzięki dobrej reakcji na strzały i większej kontroli nad siatką.

Serwis Ariany Sánchez mógł zadecydować o wyniku pierwszego seta, jak to miało miejsce od tamtej pory Nowe złamanie oznaczało wzrost pewności siebie u Gemmy Triay i Claudii Fernándezktóry wiedział, jak wykorzystać pierwszy serwis.

Przy wyniku 6-3 mecz był zamknięty pierwsza runda, w której istotne było opanowanie sieci, a także wysokiej jakości strzały Triaya, który był bardzo pewny siebie we wszystkich aspektach gry.

Drugi set rozpoczął się w ten sam sposób, od absolutnej kontroli numer dwa na świecie, który po raz kolejny zakończył się wynikiem 4:0.po kilku przerwach w służbie rywalkom, oraz Claudii Fernández, która zyskiwała pewność siebie.

Paula Josemaría nie czuła się zbyt dobrze na boisku, natomiast Triay i Fernández nie pozostawili zbyt wiele miejsca na błędy, więc skorzystali z jej usług, wygrywając tym samym drugiego seta 6:2 i zdobywając tytuł turnieju w Valladolid.

Po raz pierwszy ta para pokonuje numer jeden w zawodach „halowych”.co osiągnęli po rozegraniu „bardzo kompletnego meczu” i „prawie bezproblemowego” przy doskonałej koordynacji między nimi, jak ostrzegał Triay.

Przypomniał, że to „dziesiąty raz”, kiedy spotykają się z Josemarią i Sánchezem, a ponieważ dobrze się znają, „Zawsze trzeba zmienić szczegóły i spróbować dostosować się do tego, co mogą również zaproponować.„, tak jak to zrobili.

Przyznał też, że po początkowym wyniku 4:0 nieco „odpoczęli”, co pozwoliło rywalom na reakcję i dalszą korektę wyniku, uważa jednak, że fakt Wychodząc na mecz z „dużą determinacją” pozwoliło im wygrać w Valladolid.

Ze swojej strony młoda Claudia Fernández jest „bardzo szczęśliwa” z tytułu tego tytułu, którym mogła się cieszyć także z rodziną, a także dlatego, że był w stanie cofnąć tydzień, w którym miał „złe przeczucia”dzięki wsparciu swoich ludzi i zespołu.