James Maddison ma nadzieję, że pierwszy gol Tottenhamu od marca „zamknie usta kilku osobom”

James Maddison ma nadzieję, że jego pierwszy gol od marca „zamknie usta kilku osobom” po tym, jak zdobył trzeciego gola dla Tottenhamu Hotspur w sobotnim zwycięstwie 3-1 nad Brentford.

27-latek rozpoczął sezon 2024-25 asystami w każdym z dwóch pierwszych meczów Tottenhamu w Premier League, ale od wygranego 4-0 meczu z Aston Villą 10 marca nie strzelił ani jednego gola.

Maddison dorzucił decydującą trzecią bramkę w 85. minucie sobotniego zwycięstwa, przerzucając piłkę nad Kepą Arrizabalagą po tym, jak znalazł ją Son Heung-min. Był to dopiero jego drugi gol w Premier League od powrotu do gry w styczniu po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kostki.

Zadowolony ze swojej formy, przyznał, że wszelkie pytania dotyczące liczb, które podawał, musi traktować „z przymrużeniem oka”.

„Pomogło nam to w grze, ponieważ zyskaliśmy tę małą przewagę” – powiedział Maddison agencji prasowej PA. „To trochę zamyka usta kilku osobom w tle, które uważają, że bramki i asysty są ważniejsze niż to, co prawdopodobnie robią.

„W niektórych meczach czuję, że gram naprawdę dobrze w budowaniu akcji i pomagam drużynie w rozwoju, ale nie udaje mi się zdobyć gola ani zaliczyć asysty, żeby to pokazać.

„A potem ludzie zaczynają kwestionować liczby, więc czasami trzeba traktować zewnętrzne informacje z przymrużeniem oka”.

Dominik Solanke zdobył także swojego pierwszego gola w sezonie podczas sobotniego zwycięstwa, wyrównując wynik już po ośmiu minutach, anulując wczesną bramkę Bryana Mbeumo.

Solanke, który stał się rekordowym transferem klubu tego lata, przechodząc z Bournemouth za 65 milionów funtów, zareagował najszybciej po tym, jak strzał Maddisona został obroniony przez Arrizabalagę.

„Dom harował jak szalony” – powiedział Ange Postecoglou. „Pod koniec go nie było. Nadal wraca do formy meczowej (po kontuzji kostki na początku sezonu), ale wiem, że da nam tak wiele na tej pozycji środkowej. Wszyscy napastnicy kochają gole, więc to będzie dla niego wspaniały moment, szczególnie na własnym boisku”.

Spurs wrócą do gry w czwartek przeciwko Qarabag FK w Lidze Europejskiej.

WEJDŹ GŁĘBIEJ

Informacje: Tottenham 3 Brentford 1 – Johnson strzela kolejną bramkę, ale czy Vicario powinien zostać ukarany za zagranie ręką?