Start misji SpaceX Crew-9 opóźniony do 26 września w celu przeprowadzenia ostatecznych przygotowań

Start SpaceX Crew-9, ważnej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), został opóźniony do 26 września 2024 r. Ta zmiana pozwala zespołom na ukończenie ostatnich procedur przedstartowych i upewnienie się, że cały sprzęt jest przygotowany. Opóźnienie uwzględnia również warunki pogodowe i inne kontrole przedstartowe. Start, początkowo zaplanowany na 18 sierpnia, odbędzie się teraz nie wcześniej niż o 14:05 czasu wschodniego (18:05 czasu uniwersalnego) z kompleksu startowego Space Launch Complex-40 na Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie.

Szczegóły misji i załoga

SpaceX Crew-9 ma teraz zabrać tylko dwóch astronautów: astronautę NASA i dowódcę US Space Force Nicka Hague’a oraz rosyjskiego kosmonautę Aleksandra Gorbunowa. Hague ma zostać pierwszym aktywnym Space Force Guardian, który poleci w kosmos.

Początkowo misja miała obejmować astronautki NASA Zenę Cardman i Stephanie Wilson, ale ich miejsca będą zajęte przez symulatory masowe. Cardman i Wilson będą brane pod uwagę w przyszłych misjach na ISS.

Wpływ opóźnienia

Opóźnienie wynika z problemów ze statkiem kosmicznym Starliner firmy Boeing, które wpłynęły na planowany powrót astronautów z ISS Butcha Wilmore’a i Suni Williams. Astronauci, którzy przybyli na ISS na pokładzie Starlinera, powrócą teraz na Ziemię na pokładzie statku SpaceX Crew Dragon. Ta korekta zapewnia, że ​​ich powrót będzie zarządzany bezpiecznie i skutecznie.

Opóźnienie misji Crew-9 daje NASA niezbędny czas na sprawdzenie, czy wszystkie systemy działają prawidłowo i czy start przebiegnie bez zakłóceń.

Patrząc w przyszłość

Nowa data startu pozwala na lepsze przygotowanie i zapewnia spełnienie celów misji Crew-9. Ponieważ Crew-9 ma dotrzeć na ISS, statek kosmiczny zapewni również trasę powrotną dla astronautów Starlinera. Ta zmiana przegląd najważniejszych wydarzeń trwające działania mające na celu utrzymanie działania ISS i rotacji załogi, co zapewnia pełną funkcjonalność stacji kosmicznej oraz umożliwia dalsze wspieranie badań naukowych i współpracy międzynarodowej.

Zrodlo