Hiszpania po raz ósmy zdobywa Puchar Świata w hokeju na rolkach kobiet

W sobotę hiszpańska reprezentacja kobiet w hokeju na rolkach pokonała Portugalię (0:2). zostać mistrzem świata w edycji Światowych Igrzysk Łyżwiarskich odbywających się we włoskim mieście Novara, natomiast drużyna mężczyzn również w najbliższą niedzielę będzie się ubiegać o złoto w finale z Argentyną.

Hiszpania zwiększyła swoją dominację w rekordzie turnieju, zdobywając ósmy tytuł i odzyskał tron ​​utracony dwa lata temu w Argentynie. Zespół Sergiego Macià wygrał zacięty finał po golach Sary Roces i Marii Sanjurjo, po jednym w każdej połowie.

W ten sposób hiszpańska drużyna przypieczętowała niemal idealne mistrzostwo, w którym po debiucie niespodziewanym remisem z Chile (1:1) połączyła zwycięstwa z Wielką Brytanią (0:14), Włochami (3:0), Francją (8 – 2) i dotychczasowy mistrz Argentyna (1-4) aż do finału.

Pomimo tego, że w meczu o tytuł mecz rozpoczął się jako faworyt, dyscyplina defensywna Portugalii i interwencje portugalskiej bramkarzki Claudii Vicente uniemożliwiły Hiszpanii przeniesienie swojej dominacji na tablicę wyników już w pierwszych minutach.

drużyna męska

Tymczasem drużyna mężczyzn wróciła do finału Pucharu Świata po pokonaniu Portugalii w bolesnym półfinale w rzutach karnych (5:5). Klasykiem pomiędzy dwiema najbardziej utytułowanymi drużynami w historii, Hiszpanią z 17 tytułami, o jeden więcej niż Portugalczycy, była wymiana ciosów.

Podopieczni Guillema Cabestany’ego pewnie zareagowali na prowadzenie Portugalczyków 2:0 i do przerwy wyszli na prowadzenie (3:4). Pau Bargalló i Marc Grau podnieśli ciężar Hiszpanii w pawilonie Novary, ale Helder Nunes i José Miranda wymusili rzuty karne. Tam sukcesem był powrót Hiszpanii do finału siedem lat później.