Dan Orlovsky mówi, że jeden zespół AFC musi wygrać w niedzielę

(Zdjęcie: Cindy Ord/Getty Images dla SiriusXM)

W 2023 roku Baltimore Ravens osiągnęli wynik 13-4 i awansowali do meczu o mistrzostwo AFC, w którym przegrali z Kansas City Chiefs.

Z myślą o kolejnym Super Bowl w 2024 roku, Ravens wzmocnili swój skład w przerwie międzysezonowej.

Podczas wolnej agencji zespół podpisał kontrakt z byłym rozgrywającym Tennessee Derrickiem Henrym, aby odciążyć rozgrywającego Lamara Jacksona.

Draft NFL w 2024 roku przyniósł drużynie również solidną grupę graczy, w tym Nate’a Wigginsa z Clemson, wybranego w pierwszej rundzie draftu.

Jak dotąd, te zmiany nie przyniosły drużynie żadnych zwycięstw.

Patrick Mahomes i Kansas City Chiefs pokonali Ravens w 1. tygodniu rozgrywek minimalnie, co było wynikiem, którego można było się spodziewać.

Jednak po objęciu prowadzenia 23-13 na początku czwartej kwarty, Las Vegas Raiders wrócili do gry i zdobyli 13 punktów z rzędu, pokonując Baltimore 26-23 w drugim tygodniu.

Zdaniem Dana Orlovsky’ego, byłego rozgrywającego NFL i komentatora ESPN, drużyna Ravens na pewno nie może rozpocząć sezonu bilansem 0-3.

W wywiadzie udzielonym w piątek programowi Rich Eisen Show gospodarz zapytał Orlovsky’ego, jaka jest stawka dla drużyny Ravens w meczu z Dallas Cowboys w tym tygodniu.

„Musimy wygrać dla Baltimore” – powiedział Orlovsky. „Nie dostaniecie się do playoffów, jeśli nie wygracie tego meczu futbolowego”.

Pogląd Orlovsky’ego może wydawać się dramatyczny, lecz jest całkowicie możliwy.

„Oczywiście, statystycznie wiemy, że [making the playoffs] jest mało prawdopodobne, a biorąc pod uwagę realia dywizji, w której grają, poniosą z tego powodu jeszcze większe straty”.

Jeśli Ravens pokonają Cowboys, w 4. tygodniu zmierzą się z Buffalo Bills, drużyną, która ma obecnie bilans 2-0.

Następnie, jak wspomniał Orlovsky, Baltimore rozpocznie rozgrywki przeciwko rywalom z AFC North, począwszy od 5. tygodnia rozgrywek, kiedy to drużyna zmierzy się z Cincinnati.

Przegrana z Dallas nie wchodzi w grę, jeśli Baltimore chce uratować swój sezon.

NASTĘPNY:
Jerry Jones został zapytany, czy zespół zajmie się pozycją biegacza w tym sezonie