Może zamknąć przemysł wyrobów tytoniowych, aktorzy ekosystemu protestują przeciwko podwyżce podatku akcyzowego w 2025 r.

Sobota, 21 września 2024 – 17:19 WIB

Dżakarta, VIVA – Wielu przedstawicieli ekosystemu tytoniowego ocenia, że ​​różne nowe regulacje wydane przez rząd dotyczące krajowego sektora tytoniowego stały się dodatkowym obciążeniem, które może zabić zrównoważony rozwój przemysłu wyrobów tytoniowych (IHT) w kraju.

Przeczytaj także:

Przejażdżki z okazji Dnia Rolnika w interesie elity, znudzeni ludzie są traktowani przez walkę grup pracowniczych

Do przepisów tych zalicza się Rozporządzenie Rządowe (PP) nr 28 z 2024 r., plany

Ilustracja/Rolnicy tytoniowi we Wschodniej Jawie

Przeczytaj także:

Obchody Dnia Rolnika znajdują się w centrum uwagi, ponieważ wynikają z programu politycznego

Zwykłe, niemarkowe opakowania papierosów w projekcie Rozporządzenia Ministra Zdrowia (RPMK), do planowanej podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe (CHT) w 2025 roku.

Generalny przewodniczący Indonezyjskiego Sojuszu Społeczności Tytoniowej (AMTI), I Ketut Budhyman Mudhara, powiedział, że planowany wzrost CHT z pewnością będzie dodatkowym obciążeniem dla podmiotów z branży IHT.

Przeczytaj także:

Vape bez nikotyny, innowacja w ograniczaniu uzależnienia od papierosów

„Nasze obciążenie akcyzą jest obecnie bardzo duże. Nie zwiększajcie go więc ponownie w 2025 r., bo obciążenie wzrośnie jeszcze bardziej. Teraz jest już duże, jeśli dodamy nawet niewielką podwyżkę, stanie się jeszcze większe (obciążenie) ”- stwierdził Budhyman w swoim oświadczeniu z soboty 21 września 2024 r.

Według niego fakt, że dochody państwa z akcyzy w dalszym ciągu spadają, tak naprawdę pokazuje, że ciężar podwyżek CHT jest już zbyt wysoki. „Myślę, że podwyżka akcyzy osiągnęła swój limit, więc funkcjonowanie IHT zostanie zakłócone. „Mamy nadzieję, że akcyza nie wzrośnie ponownie” – powiedział.

Budhyman dodał, że obecnie obciążenia branży również stają się większe wraz z publikacją PP 28/2024 i planami wprowadzenia w RPMK zwykłych opakowań papierosów bez marek. Według niego ta polityka rządu naprawdę zakłóciła podsystemy i elementy ekosystemu tytoniowego.

„No cóż, podobnie jak w przypadku PP 28/2024 i RPMK, jest wiele zakazów, które spowodują zakłócenia w downstreamie, powodując zmniejszenie produkcji, więc automatycznie zakłócony zostanie także upstream. Co więcej, spadnie także siła robocza, w tym plantatorzy tytoniu i goździków. „Wszyscy przegrają” – powiedział Budhyman.

Podkreślił, że groźby ze strony RPMK dotyczące zwykłych, niemarkowych opakowań papierosów będą również w coraz większym stopniu obciążać IHT. Jego partia widziała, że ​​PP Numer 28/2024 i RPMK od początku nie były inkluzywne.

W rzeczywistości IHT jest jedyną branżą krajową, która jest najbardziej kompletna i zintegrowana od wyższego do niższego szczebla, a jej wkład jest niezwykle znaczący w finanse państwa.

„W rzeczywistości wprowadzenie takiego rozporządzenia przez Ministerstwo Zdrowia to jakby umieszczenie IHT w próżni i zignorowanie naszego wkładu. Zdecydowanie odrzucamy problematyczne i dyskryminujące artykuły w PP Zdrowie, w tym zwykłe opakowania papierosów bez marek” – stwierdził. .

Następna strona

Budhyman dodał, że obecnie obciążenia branży również stają się większe wraz z publikacją PP 28/2024 i planami wprowadzenia w RPMK zwykłych opakowań papierosów bez marek. Według niego ta polityka rządu naprawdę zakłóciła podsystemy i elementy ekosystemu tytoniowego.

Następna strona



Zrodlo