Obsługa klucza dostępu w przeglądarce Google Chrome została ulepszona, umożliwiając użytkownikom synchronizację między urządzeniami

Google Chrome otrzymuje nową aktualizację, która ułatwi użytkownikom logowanie się do kont Google na różnych urządzeniach. W czwartek gigant technologiczny z Mountain View wprowadził aktualizację, która umożliwia użytkownikom dodawanie kodu PIN Menedżera haseł Google w wielu systemach operacyjnych, takich jak Windows, Linux, macOS i Android. Oznacza to, że użytkownicy mogą teraz synchronizować swoje klucze dostępu na swoich komputerach stacjonarnych i urządzeniach z Androidem. Gigant technologiczny podkreślił również, że wkrótce pojawi się obsługa systemu iOS.

Google Chrome obsługuje klucze dostępu na różnych urządzeniach

Na blogu postgigant technologiczny ogłosił, że Google Password Manager obsługuje wszystkie systemy operacyjne. Wcześniej funkcja ta była dostępna tylko na urządzeniach z systemem Android, a użytkownicy mogli użyć kodu PIN lub ustawić wzór blokady ekranu, aby łatwo zalogować się do swojego konta Google.

Google Chrome dodaje obsługę kluczy dostępu dla różnych urządzeń
Źródło zdjęcia: Google

Chociaż użytkownicy nadal będą potrzebować swoich urządzeń z Androidem, aby skonfigurować wzór blokady ekranu, użytkownicy będą teraz mogli ustawić kod PIN, a także używać zarówno kodu, jak i wzoru, aby zalogować się do swoich kont na różnych urządzeniach. Co ciekawe, ta funkcja jest wdrażana w systemach Windows, macOS, Linux i Android. Funkcja jest również dostępna w wersji beta na ChromeOS. Google podkreśliło również, że wkrótce zostanie wdrożone wsparcie dla systemu iOS.

Google dodaje, że klucze dostępu można tworzyć i uzyskiwać do nich dostęp za pomocą Menedżera haseł. Ponadto te kody PIN są szyfrowane od początku do końca i nie można uzyskać do nich dostępu nawet za pomocą Google. Dodanie konta na nowym urządzeniu będzie również wymagało od użytkowników wprowadzenia kodu PIN lub blokady ekranu (jeśli używają urządzeń z systemem Android).

Warto zauważyć, że klucz dostępu to alternatywna metoda uwierzytelniania logowania, która oferuje lepsze bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjnymi metodami, takimi jak kody SMS. Została zaprojektowana przez FIDO Alliance i jest wspierana przez gigantów technologicznych, takich jak Apple, Google i Microsoft. Technologia ta wykorzystuje kryptografię klucza publicznego i tworzy dwa zestawy kluczy, z których jeden jest przechowywany w chmurze, a drugi pozostaje u użytkownika. Uwierzytelnianie następuje, gdy oba klucze są zgodne.

Zrodlo