Połączenie Bargalló i Grau zapewnia Hiszpanii awans do półfinału

Hiszpańska reprezentacja mężczyzn prowadzona przez połączenie pomiędzy Pau Bargalló i Marc Grauzakwalifikowanych do półfinały Pucharu Świata w hokeju na rolkach, który odbędzie się w Novarze (Włochy). pokonaj Szwajcarię w ten piątek (7-0) w ćwierćfinale.

Zespół prowadzony przez Guillema Cabestany’ego rozpoczął grę od zdecydowanego faworyta przeciwko A rywal z drugiej ligi rozgrywekyfprzerwał grę w pierwszej połowie (6-0) dzięki bramkom Ignacio Alabarta, Sergiego Aragonèsa, Ivana Moralesa i Grau, autora trzech bramek przy asyście Bargalló.

Pomimo teoretycznej nierówności pomiędzy obydwoma zespołami, Szwajcaria wyszła na boisko z osobowością, jednak pojedynek przechylił się po pierwszym golu Hiszpanów po serwisie Bargalló zza szwajcarskiej bramki, którą Grau strzelił głową (1-0, min.8).

Umocniona wynikiem, Hiszpania zapewniła sobie zwycięstwo dzięki a niszczycielska sekwencja trzech bramek w dwie minuty: Alabaster podwyższył na 2-0 (min.10) wyciągając piłkę zza bramki i aragoński Jako pierwszy zakończył 3:0 (min.11) podaniem Moralesktóry zdobył 4-0 (min.12) przy asyście Alabarta.

Gra zza bramki i mobilność Hiszpanii, z szybki obieg piłki i wewnętrzne przekątnerozszyfrowali Szwajcarię, która dzięki bramkarzowi uniknęła poważnych problemów Guillaume ObersonKtóry obronił rzut karny dla Césara Carballeiry i dało to o sobie znać przy wielu okazjach.

Obraz meczu Hiszpania – SzwajcariaRFEP

Jednakże związek pomiędzy Grau i Bargalló z dwoma golami więcej od pierwszego do podania od drugiego, aby przypieczętować pojedynek przed przerwą (5-0, min.23; 6-0, min.25). Po wznowieniu gry Hiszpania sprawnie odniosła zwycięstwo i zdobyła gola 7:0 (min.39), co było dziełem Bargalló po porażce ze Szwajcarią.

W ten sposób Hiszpania wróci do półfinału Pucharu Światapo upadku w ćwierćfinale edycji 2022 po raz pierwszy od 1991 ra już w najbliższą sobotę o miejsce w finale powalczą ze zwycięzcą meczu Portugalia – Francja.

Karta techniczna

7. Hiszpania: Carles Grau, César Carballeira, Pau Bargalló, Marc Grau, Nil Roca – początkowy zespół-, Ignacio Alabart, Martí Casas, Sergi Aragonés i Ivan Morales.

0. Szwajcaria: Guillaume Oberson, Yanic Dysli, Jan Schober, Pascal Kissling, Gian Rettenmund – początkowy zespół, Andrin Gottwald, Gregorio Boll, Lorenzo Rui i Jonathan Brand.

Cele: 1-0: Marc Grau, min.8. 2-0: Ignacio Alabart, min.10. 3-0: Sergi Aragonès, min.11. 4-0: Ivan Morales, min. 12. 5-0: Marc Grau, min.23. 6-0: Marc Grau, min.25. 7-0: Pau Bargalló, min.39.

Sędziowie: Carlos Correia (POR) i Fernando Madureira (BRA). Żadnych ostrzeżeń.

Incydenty: ćwierćfinałowy mecz Pucharu Świata w hokeju na rolkach mężczyzn rozgrywany w Pala Igor w Novarze (Włochy). EFE