SWS: 39% Filipińczyków twierdzi, że ich życie poprawiło się w ciągu ostatniego roku

MANILA, Filipiny — Według sondażu przeprowadzonego przez Social Weather Stations (SWS) 39 procent dorosłych Filipińczyków uważa, że ​​ich życie poprawiło się w porównaniu z sytuacją sprzed 12 miesięcy.

Badanie wykazało, że 39 procent ankietowanych stwierdziło, że jakość ich życia uległa poprawie (osoby zyskujące), 23 procent stwierdziło, że pogorszyła się (osoby tracące), a 37 procent stwierdziło, że pozostała taka sama (bez zmian).

CZYTAĆ: SWS: 44% Filipińczyków spodziewa się poprawy jakości życia w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Artykuł jest kontynuowany po tej reklamie

SWS poinformowało, że badanie przeprowadzono w okresie od 23 czerwca do 1 lipca, wykorzystując wywiady osobiste z 1500 osobami dorosłymi — 600 w Balance Luzon (obszary poza Metro Manila) i po 300 w Metro Manila, Visayas i Mindanao.

Około 13 procent respondentów znajdowało się w Metro Manila, 45 procent w Balance Luzon, 19 procent w Visayas i 23 procent w Mindanao.

Spośród wszystkich respondentów 55 proc. mieszka na terenach miejskich, a 41 proc. na terenach wiejskich.

Artykuł jest kontynuowany po tej reklamie

Uczestników poproszono o porównanie ich obecnej jakości życia z jakością życia sprzed 12 miesięcy i przedstawiono im następujące opcje: „Mabuti kaysa noon (lepsza niż wcześniej), kapareho ng dati (tak samo jak wcześniej) i mas masama kaysa noon (gorsza niż wcześniej)”.

Artykuł jest kontynuowany po tej reklamie

„Marginesy błędu próbkowania wynoszą ±2,5% dla procentów krajowych, ±4,0% dla Balance Luzon i ±5,7% dla Metro Manila, Visayas i Mindanao” – poinformowała firma SWS.

Artykuł jest kontynuowany po tej reklamie

Oprócz tego badanie z czerwca 2024 r. wykazało również, że około 58 procent filipińskich rodzin oceniło siebie jako biedne, 12 procent uważa, że ​​znajduje się na granicy (między biedą a niebiednością), a 30 procent uznało, że nie są biedne.

„Osoby, które same uważają się za ubogie, to te, które należą do gospodarstw domowych, których głowy oceniły swoją rodzinę jako ubogą (lub mahirap)” – stwierdza SWS.


Twoja subskrypcja nie mogła zostać zapisana. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja powiodła się.



Zrodlo